PRESS ЦЕНТР

На Хмельниччині з 1 серпня до 20 вересня заборонять ловити раків

На Хмельниччині з 1 серпня до 20 вересня заборонять ловити раків

З 1 серпня по 20 вересня цього року буде встановлено заборону на лов раків у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області.

Річковий рак (Astacus) — рід безхребетних тварин ряду десятиногих ракоподібних (Decapoda), довжина тіла зазвичай 6-15 см, іноді — до 80 см. Рід складається з трьох видів, усі зустрічаються в Україні: Рак широкопалий (Astacus astacus L.), поширений у деяких невеличких річках і озерах правобережної заплави Дністра, Пруту й Тетерева; Рак товстопалий (Astacus pachypus L.) у Дніпровсько-Бузькому лимані: Рак вузькопалий (Astacus leptodactylus Eschz.) у всіх прісних та солонуватих водоймах. Найбільше промислове значення в Україні має рак вузькопалий. Як мешканці водойм ракоподібні дихають зябрами, – енциклопедичні дані.

Як повідомляють у Хмельницькому рибоохоронному патрулі, мета заборони – захистити членистоногих на період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому такий процес, як скидання панциру є необхідним для розвитку особин. Під час линьки вони скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені», – пояснюють у пресслужбі установи.

У водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків – у травні та серпні. У різних типах водойм линька раків починається в різний час.

Наприклад, раніше вона спостерігається в річках та їхніх притоках, пізніше – в заплавних озерах. Терміни линьки самців і самок можуть не збігатися (різниця може складати від 5-7 до 12-15 днів), – додають рибоохоронці. – Проте загальна тривалість линьки у представників однієї статі в тій же водоймі не перевищує одного місяця, – додають рибоохоронці

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Західноукраїнський інформаційний портал PRESS-ЦЕНТР © 2014
30.07.2020

Back to top button
Close