На Харківщині українських військових навчають інструктори з країн НАТО
За рік широкомасштабного вторгнення росії на територію України для нашої країни та й всього світу Сили оборони та безпеки стали символом звитяги та професіоналізму. І навіть в умовах ведення бойових дій військові формування продовжують відточувати навички ведення боїв. Адже cитуація на фронті динамічно змінюється та потребує нових знань та вмінь: на окремих ділянках вже кілька днів триває контрнаступ українських військ — звільняються містечка та селища, а отже тривають бої в урбанізованій місцевості, відбуваються прориви в глибину добре підготовленої оборони противника; десь підрозділи тримають активну оборону та нищать російських окупантів на підступах до позиції. Удосконалити знання та навички українським військовослужбовцям допомагають і їхні західні побратими.
Так, на Харківщині навчання українських військових проводять інструктори Trident Defense Initiative (TDI). Організація була заснована незабаром після великої навали московитів в Україну. Її очільник — колишній рядовий одного з батальйонів Королівського полку Великої Британії Деніел Рідлі.
Чоловік з 2018 року живе в Україні, проходив службу в окремому батальйоні морської піхоти, беручи участь в ООС на сході України. На момент широкомасштабного вторгнення військовослужбовець перебував у відпустці та опинився в окупованій росіянами Бучі, де надавав допомогу населенню та навчав людей надавати домедичну допомогу. На військову службу Деніел вже не повернувся — його побратими боронили Маріуполь, він не зміг відновити зв’язок зі своїм підрозділом, а його контракт з ЗСУ незабаром закінчився.
— Я вже 5 років мешкаю в Україні, тому вважаю її моєю другою Батьківщиною. Тому вирішив, що зможу їй допомогти боротися з окупантами і без зброї в руках. Разом з іншими колишніми військовослужбовцями країн НАТО ми створили Trident Defense Initiative. Наша команда інструкторів — це висококваліфіковані фахівці, навчаємо українських воїнів тих навичок, які ми набули, беручи участь в збройних конфліктах від Ірану до Афганістану та Сирії. Зазначу, це волонтерський проєкт — він не спонсорується НАТО, люди тут з власної волі та мотивації.
Сьогодні заняття в тренувальному таборі проходять на кількох навчальних точках: тактична медицина, тактика ведення бою в польових умовах та урбанізованій місцевості. Крім того, іноземні інструктори навчають керівників підрозділів плануванню операцій.
На заняттях для бойових медиків, які тривають три тижні, військовослужбовці вивчають, як надавати допомогу за міжнародним протоколом MARCH, основи фармакології, для відпрацювання введення трахеостоми та інших операційних втручань бійці мають практику в морзі. Також обов’язковим для них є курс з облаштування пунктів збору постраждалих, сортування поранених тощо.
Бійців-рятувальників інструктори навчають протоколу ASM (All Service Members Course) та CLS (Сombat Lifesavior Course) — як вірно діяти в «червоній» та «жовтій» зоні бойових дій, методів евакуації пораненого.
Досвід сучасних війн і збройних конфліктів продемонстрував, що ареною найбільш активних боїв стають, як правило, населені пункти і міста. І в цих умовах важливо навчитися вірно застосовувати загальновійськові підрозділи, озброєння і військову техніку як під час штурму, так і при прориві укріпленого району оборони противника. Сьогодні військовослужбовці вивчали на теорії та відпрацьовували практику ближнього бою, як «зачищати» будівлю у складі штурмових груп.
На третій навчальній точці, розташованій на відкритій місцевості, група курсантів відпрацьовує патрулювання «ділянки відповідальності» і знищення вогневої точки противника. Інструктор ретельно відстежує дії групи українських бійців, а потім обговорює помилки з військовослужбовцями за методикою AAR — After Action Review. Завдання бійці відпрацьовують до автоматизму.
Загальним для всіх військовослужбовців є курс поводження зі зброєю, флангові маневри, переміщення під вогнем, дії при виявленні ворожих БПЛА, під час артилерійського вогню, велика увага приділяється комунікації всередині підрозділу. Обов’язковим є курс — як діяти під час захоплення військовополонених: дотримання Женевської конвенції, правила комунікації з полоненими та організація власної безпеки.
Також в таборі проводиться вузькопрофільне навчання щодо поводження з деякими сучасними видами озброєнням західних зразків.
З операторами БПЛА в рамках ініціативи TDI проводять заняття українські інструктори з проєкту Victory Drones.
Працюючи за прямим запитом командування, інструктори за час широкомасштабного вторгнення навчили та підготували близько 8,5 тис. українських військових.
Фото автора та з архіву TDI
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-06-16 14:15:06