На Волині у дітей виявляють токсичний гепатит: медики звинувачують протигельмінтні препарати
Лікарі-гастроентерологи Волинської обласної дитячої лікарні б’ють на сполох – у регіоні збільшується кількість випадків токсичного гепатиту серед дітей.
У 2024 році у педіатричному відділенні обласної дитячої лікарні пролікували 10 маленьких пацієнтів із токсичним гепатитом, це більше, ніж у 2023-му чи 2022-му роках.
Протигельмінтні препарати небезпечні для профілактики
Серед пацієнтів з токсичним гепатитом – діти, які захворіли внаслідок прийому протигельмінтних препаратів, простіше, ліків від глистів.
Одна з функцій печінки – детоксикація організму, тобто, виведення з організму небезпечних речовин. Її забезпечує система цитохромів. Лікарі наголошують, що у всіх ця система різна і не завжди може впоратися із навантаженням.
– Деякі діти отримували ураження печінки навіть після прийому першої таблетки протигельмінтного препарату, – розповідає дитяча лікарка-гастроентерологиня Тетяна Перчук.
Тетяна Перчук нагадує батькам і сімейним лікарям – профілактика гельмінтозів не передбачає прийому протигельмінтних препаратів.
Така терапія застосовується лише у випадках, коли зараження гельмінтами підтверджено.
Що таке токсичний гепатит
Токсичний гепатит – це захворювання печінки, спричинене дією хімічних речовин на її клітини. Наприклад, прийомом певних ліків, контактом з побутовою хімією, засобами для обробки рослин тощо.
Тетяна Перчук розповідає, що в її практиці були випадки, коли діти отримували токсичне ураження печінки після миття ванни хімічним засобом у закритому приміщенні або після прогулянки біля поля, яке обробили засобами від шкідників.
Інколи токсичний гепатит може виникнути внаслідок поліпрагмазії — надмірного прийому ліків навіть при ГРВІ чи застуді.
Симптоми токсичного гепатиту
Прояви токсичного гепатиту можуть бути різними. Насамперед, це
- жовтяниця;
- підвищення температури тіла;
- кволість;
- втрата апетиту;
- нудота.
Але варто зазначити, що, приміром, жовтяниця – пожовтіння шкіри, склер іноді і не спостерігається.
– Ураження печінки може проявитися не одразу, а навіть через декілька місяців після контакту з токсичними речовинами, — підкреслює Тетяна Перчук.
Лікарка наголошує, що здебільшого токсичний гепатит виліковний. Однак в подальшому діти потребують тривалого лікарського контролю.
Не можна не сказати й про те, що іноді ураження печінки токсинами спричиняє важкі наслідки для здоров’я дитини.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-09 10:23:00