Суспільне мовлення

На території львівського вокзалу відкрили простір для пасажирів з дітьми

У приміщенні залізничного вокзалу Львова запрацював дитячий простір “Спільно”. Його можуть безкоштовно відвідувати пасажири з дітьми. На місці цілодобово працюють працівники фонду UNICEF педагоги та психологи. Про це Суспільному розповів керівник пасажирських комунікацій “Укрзалізниці” Олександр Шевченко.

Серед перших відвідувачів дитячого простору — Єва, їй два з половиною роки. Вона з мамою повертається додому у Київ. Звідти вони евакуювались 8 березня 2022 року.

“Це було дуже довго і дуже важко. Спочатку приїхали у Львів, три дні були у Львові, а потім — автобусом до Польщі. Вже час пройшов, там тато чекає”, — каже мама Єви Наталія Білоус.

Наталія Білоус. Фото: Суспільне Львів

Також кімнату для дітей відвідала Наталія Ковальчук разом із сином Кирилом.

“Чудово. Якщо ти чекаєш, то дитині сумно, він “сходить з розуму”, а тут — він грається з дітками, велика площа, гарно”, — розповідає відвідувачку простору Наталія Ковальчук.

На львівському вокзалі відкрили простір для пасажирів з дітьми

Фото: Суспільне Львів

Зона для пасажирів з дітьми поділена на три кімнати. Одночасно там можуть розміститись до трьох сотень дітей.

“У першій залі діти роззуваються, залишають свої речі. Там є гардероб, можна взяти водичку, чай, книжечки і далі з ними ходити по зоні або забрати з собою у подорож. Є ігрова зона, там завжди буде присутній психолог, аніматор. Там можна малювати, бігати, стрибати. І є спеціальна зона для грудного вигодовування та для сповивання дитини. Вона відокремлена від решти кімнат в цьому просторі”, — каже керівник пасажирських комунікацій “Укрзалізниці” Олександр Шевченко.

На львівському вокзалі відкрили простір для пасажирів з дітьми

Фото: Суспільне Львів

За час повномасштабного вторгнення через Львівський вокзал евакуювались понад 5 мільйонів людей, розповів начальник Львівського вокзалу Роман Сенишин. Серед них — 1 мільйон дітей.

“Під час повномасштабного вторгнення, коли до нас почали прибувати пасажири з дітками, ми почали розуміти, що нам потрібно відвести такий куток саме в залі очікування. Щоб там могли перебувати дітки, щоб педагоги наших волонтерів могли займатися із ними, розрадити їх”, — говорить начальник Львівського вокзалу Роман Сенишин.

За словами заступника директора філії “Вокзальна компанія” Сергія Олійника, простір “Спільно” створили разом фонд UNICEF та Укрзалізниця. Такі зони вже функціонують у Харкові та Києві. Планують відкрити в Одесі та Дніпрі.

Читайте також

Біля залізничного вокзалу у Львові облаштували пункт обігріву

У Львові шукають волонтерів для допомоги вимушеним переселенцям


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин