Львівський портал

На території Дрогобицької житниці незаконно будують дорогу

На території Дрогобицької житниці, пам’ятки національного значення, протиправно прокладають тимчасову дорогу. Погодження видав виконком Дрогобицької міськради, проігнорувавши рішення Міністерства культури. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі ЛОДА.

 

У жовтні виконавчий комітет Дрогобицької міськради видав Петру Фляку дозвіл на облаштування тимчасової дороги на території Дрогобицької житниці. Вона є пам’яткою аріхтектури національного значення, тому законодавство передбачає, що будь-які роботи на території таких об’єктів обов’язково має погоджувати Міністерство культури.

Тим часом у міськраді Дрогобича кажуть, що нічого не знають про дозвіл, який би мав видати Мінкульт згідно з ЗУ «Про охорону культурної спадщини».

Реклама партнерів

«Жодних робіт в охоронній зоні чи на території пам’ятки національного значення без дозволу Міністерства культури та інформаційної політики проводити не можна. Тим більше будівельних або шляхових. А для отримання такого дозволу виконавець мав забезпечити також археологічний контроль. Про це чітко написано в законі, і ним мали керуватися місцеві чиновники та виконком, коли видавали дозвіл. Наразі наші фахівці зафіксували стан пам’ятки і її території, а місцеві управлінці Дрогобича зупинили всі роботи», – розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Олена Василько.

Через це незаконне будівництво ЛОДА звернеться у Міністерство культури.

Зазначимо, що Дрогобицьку житницю (шпихлір) збудували у 1778 році за вказівкою цісаря Австро-Угорської імперії. Тут зберігали зерно для забезпечення запасами усього міста запасами на випадок неврожаю чи військових дій.

Це є унікальний приклад господарської споруди XVIII століття, яка збереглася майже в первісному стані. Подібних пам’яток в Україні немає. Пам’ятка архітектури національного значення.

Споруда перебувала в аварійному стані, у 2004 році її взялися відновлювати. Тоді вдалося відновити половину даху, але інша його частина обвалилась у 2012-му після зливи з градом. Після цього випадку був виготовлений лише кошторис на реставраційні роботи, також провели інженерне обстеження будівлі.

Тепер Дрогобицьку житницю разом із ще 23 об’єктами культурної спадщини на Львівщині пропонують відреставрувати у межах президентської програми «Велике будівництво в культурі».

Додамо, що у відреставрованій Дрогобицькій житниці хочуть відкрити етнографічний музей.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2020-12-28 12:05:38

Back to top button