Львівський портал

На Сумщині розширили примусову евакуацію

Через загрозу життю цивільного населення Сумщини влада оголосила обов’язкову евакуацію ще з 11 населених пунктів. Про це повідомив голова Сумської ОВА Олег Григоров.

Примусовій евакуації підлягають мешканці ще 11 населених пунктів Сумського району. Йдеться про:

  • Горобівку (Річківська сільська громада)
  • Штанівку, Воронівку, Янченки (Білопільська міська громада)
  • Цимбалівку, Шкуратівку (Ворожбянська міська громада)
  • Кровне, Миколаївку, Руднівку, Спаське, Капітанівку (Миколаївська сільська громада).

«Закликаю жителів не зволікати з рішенням про евакуацію. Залишатися в зоні постійної небезпеки – це пряма загроза вашому життю та здоров’ю. Усім, хто потребує допомоги, надається транспорт, гуманітарна допомога, тимчасове розміщення та соціальні виплати», – підкреслив Олег Григоров.

Контакт евакуаційного штабу в Сумському районі: 050-650-70-83.

Додамо, що зараз під обов’язкову евакуацію підпадають вже 213 населених пунктів Сумської області.

Передісторія

27 травня у Сумській ОВА підтвердили захоплення російськими військами чотирьох сіл у прикордонні: Новенького, Басівки, Веселівки та Журавки. Цивільних там немає, адже раніше їх евакуювали.

У Росії неодноразово публічно заявляли, зокрема й правитель Владімір Путін, про необхність створення так званої «буферної зони» на кордоні з Україною. Для цього рашисти розглядають захоплення Сум і Сумської області.

Прикордонники кажуть, що для наступу на Сумщину росіяни накопичили достатню кількість сил і засобів. Президент Володимир Зеленський заявив, що йдеться про 50-тисячне угруповання, яким рашисти хочуть створити «буферну зону» в Сумській області.

Для просування на Сумщині наразі війська РФ обрали таку тактику: невеликі групи на мотоциклах та квадроциклах намагаються швидко в’їхати у прикордоння, закріпитись там у своєрідних «норах» і чекати підкріплення для подальшого наступу.



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-05-31 11:31:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин