На сьогодні ЗСУ знищили повний штатний комплект танків армії РФ
Станом на 26 жовтня 2023 року українські військові знищили понад 5100 російських танків.
Про це військовий експерт Петро Черник розповів АрміяInform.
Він зазначив, що це безпрецедентні втрати та навів приклад, що війни радянського союзу в Афганістані було втрачено трохи більш ніж 140 машин.
Зараз дивляться
– На цю хвилину українці знищили повний штатний комплект за штатним розписом ЗС РФ у частині танків. Приймала Росія цю війну у межах 3400 машин. Ми розуміємо, який величезний коефіцієнт винищення. Разом з тим маємо розуміти, що росіяни мали на складах і мають досі більше ніж 10 000 одиниць найрізноманітнішої бронетехніки, – сказав Черник.
Експерт розповів що, найкраща техніка, яка перебуває у ворога в розпорядженні – це такий танк, як Т-90, а основні танки, які перебувають на зберіганні, це Т-72, Т-80 Т-64, Т-62, Т-54 та Т-55. Також РФ маж деяку кількість Т-34.
— Не таємниця, що вже ті танки, котрі розроблялися у 50-х роках, а саме Т-54 та Т-55 — уже відремонтовані, і якась частина їх доправлена до бою. Разом з тим маю наголосити, що саме ця модифікація використовується у першу чергу як далекобійна артилерія, бо гармата Д-10 може завдати вогневого ураження до 15 кілометрів. Більша частина інших танків працює в режимі ближнього бою з ефективним радіусом ведення вогню максимум до трьох кілометрів, — акцентував експерт.
Він також розповів, що наразі у Росії повноцінно можуть виробляти тільки Т-90. Із шести заводів, котрі були у Радянському Союзі, повноцінно працює тільки один — Уралвагонзавод, який може виробляти 20–25 машин на місяць, більше не може, це для них непіднімне завдання. Отже, якщо помножити умовний рік, то це 250–300 танків — це дуже низькі коефіцієнти якісного виробництва.
Водночас він сказав, що росіяни відновили всі лінійки ремонтного типу, які могли робити, але, скажімо, такий танк, як Т-72 — він наймасовіший за часів Радянського союзу — виробляти взагалі не можуть.
Всі лінійки деградували ще в 1998 році. І найбільша проблема — це виплавляння вузлів і компонентів, бо для цього потрібні спеціальні преси. Це все давним-давно розграбовано, знищено і не підлягає відновленню.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-26 12:57:24