Львівський портал

На Пагорбі Слави розпочали демонтаж радянського меморіалу

У середу, 23 квітня, у Львові розпочали демонтаж архітектурних елементів радянського меморіалу на Пагорбі Слави та готуються до ексгумації поховань. Останки перепоховають на Голосківському цвинтарі. Про це повідомив керівник виконкому Львівської міської ради Євген Бойко.

Першим етапом є усунення архітектурних елементів, які є ворожими для незалежної України.

Після демонтажу заплановано ексгумацію поховань. Згідно з планом, будуть ексгумовані останки з 4 братських могил, 24 могил Героїв Радянського Союзу та 226 індивідуальних поховань.

Усі ексгумовані останки будуть перепоховані на Голосківському цвинтарі, у спеціально визначеному для цього місці.

Бойко наголосив, що поховання агента НКВС Ніколая Кузнєцова та майора Стєпана Путіна окремо не передаватимуться без належних юридичних рішень. Їхні справи вимагають окремого розгляду.

Завершити основну частину робіт планують до кінця червня 2025 року.

Нагадаємо, що перепоховати останки з Пагорба Слави виконком Львівської міськради вирішив у січні 2025 року. Замовником цих робіт визначили ЛКП «Личаківський цвинтар».

Водночас ще в жовтні 2023 року обговорювали перепоховання останків з Пагорба Слави, а перенесення праху всіх радянських воїнів планували на 2024 рік, але цього так і не зробили. Ця процедура є досить тривалою, оскільки для проведення ексгумації та перепоховання необхідно отримати низку погоджень і дозволів.

Вартість робіт для Львова обійдеться не менше ніж 2,4 млн гривень, адже ексгумація на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря обійдеться місту орієнтовно в цю суму, і чиновники вважають, що аналогічні роботи на Пагорбі Слави не будуть дешевшими.

Також ще восени 2023 року з Пагорба Слави були вивезені всі монументи та пам’ятники часів СРСР, зокрема зірка, серпи й молоти, а також пропагандистський вислів російською мовою: «Вічна слава героям, полеглим у бою за честь та славу нашої Батьківщини».

Довідка

Сучасний Пагорб Слави у Львові відкрила радянська влада у 1952 році як Меморіал воїнів Червоної армії (архітектори А. Натальченко, Г. Швецько-Вінецький та І. Персиковий).

До цього тут був військовий цвинтар, де поховали 2545 солдатів російської армії, які загинули у Галицькій битві в серпні 1914 року. Після відступу росіян зі Львова влітку 1915 року кладовище залишилося без догляду, тож у 1937 році тіла ексгумували та перенесли його до основних поховань на Австрійський військовий цвинтар.

Зважаючи на мільйонні втрати СРСР у Другій світовій війні, радянська влада у 1944 році вирішила на місці колишнього військового цвинтаря облаштувати Меморіал воїнів Червоної армії.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Євген Бойко/Facebook

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-04-23 16:12:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин