Львівський портал

На Львівщині затримали контрабанди на 200 млн. Що вилучали найчастіше

За десять місяців 2020 року на кордоні з Польщею виявили предметів контрабанди різних товарів загальною вартістю близько 200 мільйонів гривень. Найчастіше від митників намагались приховати промислові товари та продукти харчування. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Галицької митниці ДФС.

 

Станом на жовтень правоохоронці виявили 2 142 випадки контрабанди на кордоні. Загальна вартість товарів, які громадяни намагалися незаконно перевезти, склала близько 200 мільйонів гривень. Зазначимо, що за десять місяців минулого року загальна вартість таких товарів становила 104,1 мільйона гривень.

Реклама партнерів

 

Цьогоріч найчастіше митники вилучали:

  • промислові товари – 65,4%;
  • продовольчі товари – 23,1%;
  • тютюнові вироби – 2,5%;
  • транспортні засоби – 2,3%,
  • валюта; – 1,8%, зброя – 5%.

«Окрім того, у січні-жовтні 2020 року митницею виявлено 129 діянь, що містять ознаки злочину. За всіма фактами надіслано повідомлення до правоохоронних органів», – зазначають митники.

У 2020 році з незаконного обігу вилучено:

  • понад 22 кг наркотичних засобів,
  • близько 4 тис. таблеток, сигарети та цукерки з вмістом канабісу
  • майже 9 кг психотропних речовин,
  • близько 10 тис таблеток психотропної дії, а також
  • прекурсори (5 флаконів та 1800 таблеток).

Серед вилученої зброї переважають: холодна зброя – 128 од: основні частини вогнепальної нарізної зброї – 39 одиниць; набої – 1836, складові частини набоїв – кулі) – 700 шт.

Детальніше про те, що відбувається контрабандним тютюном після того, як його вилучають на кордоні, читайте тут.

Після затримання митники вилучають у порушника всі незаконно переміщені товари, а також транспортний засіб, який він для цього використовував. За цим фактом складають протокол, зазвичай за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Вона передбачає покарання у вигляді штрафу (100% вартості контрабандних товарів) із конфіскацією цих товарів і транспортного засобу. Саму справу скеровують до суду, який і ставить крапку у цій ситуації.

Зазначимо, що всі товари, які суд конфісковує, офіційно стають «безхазяйними», тому вони переходять у власність держави, паралельно встановлюється їхня реальна вартість. Після цього спеціальні торгівельні підприємства, із якими співпрацює митниця, продає конфіскат на аукціонах та біржах, а отримані від реалізації кошти скеровують до держбюджету.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Галицька митниця ДФС

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2020-11-17 10:49:55

Back to top button