Львівський портал

На Львівщині вдвічі збільшили премію Степана Бандери

Обласну премію імені Героя України Степана Бандери збільшили до 40 тисяч гривень. Нагороду призначають за вагомий внесок у розбудову національної української держави. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської ОДА.

Премію Степана Бандери заснували у 2012 році. Її присуджують у трьох номінаціях «Політична діяльність», «Науково-навчальна національна державотворча діяльність» та «Громадська діяльність».

Як розповів український історик, громадський діяч, лауреат премії в номінації «Політична діяльність» у 2013 році Микола Посівнич започаткували премію, щоб вшанувати всіх борців за волю України, які боролись під прапором Степана Бандери.

«Степан Бандера став символом визвольного руху. Тобто йдеться не лише про одну особу, під іменем Степана Бандери ми розуміємо сотні учасників, які воювали за незалежність України в Другій світовій війні і це є збірний образ борців за волю України», зазначив історик.

Історик зауважив, що премія має громадсько-політичний характер. ЇЇ присуджують громадським, політичним діячам, науковцям, які своєю працею досліджують і популяризують ідеї і гасла якими боролись за незалежність української держави. Здобувачі премії мають проживати у Львівській області. Їх на премію висувають громадські, політичні та наукові інституції з обов’язковими рекомендаціями щонайменше трьох громадських, політичних і наукових авторитетних діячів.

У 2021 році у номінаціях премії перемогли: Комунальний заклад Сколівської міської ради «Історико-краєзнавчий музей «Сколівщина» відділу культури, туризму та промоції Сколівської міської ради, Уляна Кульчицька, Олег Кристиняк, Михайло Греділь.

Розмір премії становить 20 тисяч гривень. Проте з наступного року грошову винагороду збільшили до 40 тисяч гривень. Загальна сума передбачена на премію становить 120 тисяч гривень.

Зазначимо, що вже традиційно премію лауреатам вручають під час заходів з відзначення річниці дня народження Степана Бандери 1 січня біля його пам’ятника у Львові.

Як повідомляв Львівський портал, 1 січня у Львові відзначатимуть 113-ту річницю від дня народження провідника української нації, голови проводу ОУН Степана Бандери.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-12-30 15:40:21

Back to top button