Суспільне мовлення

На Львівщині у реабілітаційному центрі Superhumans настільні ігри використовують для реабілітації

У львівському центрі реабілітації та протезування Superhumans настільні ігри та пазли використовують ерготерапевти у роботі і з пацієнтами під час реабілітації.

Про це Суспільному розповіла ерготерапевтка Вікорія Стасів.

Пацієнти центру Superhumans Денис та Вадим із ампутаціями грають у одну із настільних ігор.

“Прикольно. Воно розслабляє, трохи відволікає. Я тут пазли збирав”, — розповідають пацієнти.

На Львівщині у реабілітаційному центрі Superhumans настільні ігри використовують для реабілітації. Фото: Суспільне Львів

Аби інші пацієнти, так само як Вадим та Денис, змогли пограти у ігри їх розмістили у найдоступнішому місці для дозвілля.

На Львівщині у реабілітаційному центрі Superhumans настільні ігри використовують для реабілітації

Настільні ігри у реабілітаційному центрі Superhumans розміщені знизу, щоб всі мали можливість їх взяти. Фото: Суспільне Львів

Там можуть грати як самі пацієнти, так і відвідувачі. Ще один набір, спеціально підібраних настільних забавок, розміщений у кабінеті ерготерапії. Їх спеціалісти використовують цілеспрямовано для певних видів реабілітації.

“В нас бувають випадки, коли пацієнти мають когнітивні порушення, тобто втрата уваги, втрата пам’яті та концентрації. І, власне, настільні ігри нам допомагають покращити ці втрачені можливості. Також це дуже класно для пацієнтів, які мають втрачені функції дрібної моторики, або порушення руху кисті чи руки”, — розповідає ерготерапевтка Вікторія Стасів.

На Львівщині у реабілітаційному центрі Superhumans настільні ігри використовують для реабілітації

Ерготерапевтка Вікторія Стасів. Фото: Суспільне Львів

Настільні ігри, розповідає психологиня-діагност Христина Заставна, дозволяють об’єднати над одним завданням у ігровій формі кількох пацієнтів. А також розвиває певні типи мислення і дозволяє отримувати позитивні емоції.

“Коли ми виграємо, там збираємо якісь фішки, досягаємо свої мети. І рівень дофаміну підвищується і, відповідно, ми йдемо щасливі, а наші внутрішні ресурси мобілізуються. А також тут є можливість конкуренції між собою, де теж включається мислення. Тобто, по суті, настільні ігри сприяють нашому кращому сприйнятті ситуації, синтезу, аналізу, досягнення і мети і шляхів до її досягнення”, — каже психологиня-діагност Христина Заставна.

А психологічний стан пацієнта, за її словами, впливає на процес одужання загалом.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин