На Львівщині створили першу охоронну зону для захисту чорного лелеки

На Львівщині створили першу охоронну зону для збереження рідкісного чорного лелеки. Про це Львівському порталу повідомили у Львівській ОВА.
Ініціатива виникла після того, як у 2024 році на теренах Бродівського лісництва місцеві жителі знайшли гніздо чорного лелеки. Воно було розташоване на віковому дубі, заввишки 16 метрів.
Під час обстеження ділянки фахівці підтвердили наявність гнізда діаметром 1,2 метра. У червні 2024 року в ньому перебували два молоді птахи, а дорослого чорного лелеку зафіксували в заплаві річки Покрова.
Для збереження та охорони старовікового дерева дуба звичайного з гніздом лелеки чорного були підготовлені необхідні документи. Очільник Львівської ОВА Максим Козицький підписав відповідне розпорядження про створення першої охоронної зони для збереження біорізноманіття в лісах у Львівській області та затвердив відповідний паспорт охоронної зони.
Відтак у радіусі 100 метрів від гнізда встановлено зону суворої охорони, де протягом року заборонена будь-яка лісогосподарська діяльність. У радіусі 500 метрів від середини березня до 1 серпня заборонено лісогосподарські роботи та зміну гідрологічного режиму.
До слова, лелека чорний – рідкісний вид птахів, що охороняється на міжнародному та національному рівнях. Охороняється Конвенцією з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни й флори (CITES), Боннською та Бернською конвенціями, угодою про збереження афро-європейських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA).
Лелеку чорного занесено до Червоної книги України з 1994 року. В Україні гніздиться на Поліссі, Малому Поліссі, Карпатському регіоні, подекуди, на півночі Лісостепу. Цих птахів є дуже мало в Україні. Найчастіше, під час сезонних перельотів, чорного лелеку можна побачити на зволожених луках поблизу водойм та боліт, або на прольоті.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Львівська ОВА
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-03-28 12:21:00