Львівський портал

На Львівщині стартував пілотний проєкт покращення прозорості іспитів на водійські права

1 червня у Львові презентували пілотний проєкт із забезпечення прозорості процесів складання теоретичних та практичних іспитів у сервісних центрах МВС. Про це повідомили в пресслужбі Головного сервісного центру МВС.

На меті проєкту — запровадження сучасних систем відео та аудіо фіксації усіх процесів під час складання іспитів, забезпечення достатньої кількості транспортних засобів для кандидатів у водії та створення зручної системи попереднього запису на іспити.

Зазначається, що контроль і нагляд за процесами дасть кандидатам у водії більше інструментів для оскарження результатів за потреби. Автопарк сервісних центрів МВС для складання іспитів зазнає переоснащення і частина транспортних засобів переміщується з одних населених пунктів до інших, а завдяки функціоналу е-запис на сайті Головного сервісного центру МВС тепер можна записатись на практичний іспит — це скорочує кількість візитів до сервісного центру МВС для отримання цієї послуги.

«Ніяких сліпих зон, ніяких підказок вголос, ніякої допомоги або навпаки перепон, втручання у іспит. Ми продумали таку комплексну систему відеофіксації та аудіофіксації процесів екзаменації, яка гарантує, що успішно складатимуть іспити ті водії, які навчались добре, які засвоїли усі потрібні знання та навички. Які можуть успішно скласти іспит і не бояться виїжджати за кермом на дорогу», — наголосив керівник головного сервісного центру МВС Львівщини Микола Рудик.

Через те, що зміни передбачають технічне переоснащення, то є фінансова складова проєкту. Аби не витрачати значних коштів, на сервісні центри МВС по всій Україні чекає оптимізація. Її розпочали з 4 областей: Львівської, Вінницької, Київської та Одеської.

«У тих сервісних центрах МВС, де попит на складання іспитів був низьким, не буде складання іспитів. А там, де попит був високим на теоретичні та практичні іспити — ми збільшуємо кількість робочих місць для теоретичних іспитів і забезпечуємо достатню кількість сучасних транспортних засобів. Головний сервісний центр МВС уже стикнувся з критикою, що тепер далеко їхати. Це вимушені зміни. Щоб виконати ті завдання, які ми перед собою ставимо, треба часом іти на непопулярні кроки. У нас немає коштів, аби переобладнати абсолютно всі 148 сервісних центрів МВС, аби кожен такий сервісний центр МВС забезпечити авто не старше як 5 років випуску. Тому зупинились на 55 сервісних центрах і перетворюємо їх на екзаменаційні хаби. У них іспити будуть прозорими»,  — пояснив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Пілотний проєкт триватиме 2 місяці таких центрах Львівщини:
• Львів (сервісний центр МВС № 4641),
• село Червоне (сервісний центр МВС № 4643),
• Стрий (сервісний центр МВС № 4645),
• Червоноград (сервісний центр МВС № 4646),
• село Зимна Вода (сервісний центр МВС № 4649);

Нагадаємо, із липня 2023 року стартують зміни в роботі сервісів МВС: кількість сервісних центрів в Україні зменшиться втричі, буде створено умови для мінімізації корупції під час навчання та складання іспитів на водійські права.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-06-01 17:19:07

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин