Львівський портал

На Львівщині планують створити Центр збереження яворівської забавки та розпису

У селі Віжомля Яворівського району планують створити Центр збереження та популяризації яворівського мистецтва – розпису та забавки. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

 

Центр збереження та популяризації яворівського мистецтва планують розмістити у старому Народному домі. Будинок не є пам’яткою, а проєкт його реконструкції готовий. Його розробив сам Орест Скоп – лауреат Державної премії України в галузі архітектури. Головними  експонатами музею мають стати речі, які демонструють унікальність яворівських розпису та забавки. А його відвідувачів і туристів жителі Віжомлі готові частувати традиційним яворівським пирогом.

Магнітом для мандрівників точно стане і Музей Мамаїв, який будує неподалік будинку Народного дому Орест Скоп. Над циклом «Козак Мамай» він працює з 1982 року. 300 картин, присвячених пам’яті кобзарів, яких Радянська влада розстріляла 1934-го року поблизу Харкова, планує «поселити» у новоствореному музеї у Віжомлі.

У ЛОДА зазначають, село Віжомля може стати цікавим місцем для мандрівників. Перша згадка про село сягає ХІV століття. А гордістю є те, що в липні-серпні 1939 року тут був майбутній Папа Римський Іван Павло ІІ. Як студент Ягеллонського університету він проходив тут військовий вишкіл.

Крім того в селі є дві православні церкви ПЦУ. Стара дерев’яна церква Воскресіння Господнього на 1560 рік уже належала до Судово-Вишнянського деканату. Можна говорити і про існування давнішої святині, адже найперші згадки про священиків в цьому селі – з податкового реєстру 1515 року. Йдеться там про те, що попівство у Віжомлі є в занедбаному стані, немає священика, і тому село звільнене від сплати податку.

Поруч Церкви Воскресіння Ісуса Христа 16 років тому постала нова — велика і світла. У ній художник та заслужений діяч мистецтв Орест Скоп намалював унікальний іконостас і Хресну дорогу. Над цим він працює понад 15 років.

Також на роздоріжжі в селі є напівзруйнована німецька кірха.

Нагадаємо, з 1 червня на Львівщині планують відкрити туристичний сезон. Яким буде відпочинок у області в умовах коронавірусу читайте тут.Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»

Back to top button
Facebook
Close