Львівський портал

На Львівщині цьогоріч реалізують чотири масштабні проєкти

У 2021 році на Львівщині реалізують чотири масштабні проєкти за кошти державного бюджету в межах секторальної підтримки ЄС. Проєкти, розпочаті у минулі роки, планують завершити цьогоріч. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі ЛОДА.

В Україні завдяки секторальні бюджетній підтримці Євросоюзу зреалізують 28 регіональних проєктів. Загальна сума їх впровадження становить 133,2 млн грн. На сьогодні вже цілком реалізовано 29 таких проектів по всій Україні. Як зазначили у Міністерстві розвитку громад і територій, основний пріоритет відбору – це інноваційна економіка та сільський розвиток.

Серед 28 проєктів по Україні, 4 реалізують на Львівщині:

 • «Карпатська мережа регіонального розвитку»;
 • «Схід і захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти»;
 • «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині;
 • «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори»».

До прикладу, проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку» – це проєкт, який реалізується Мінрегіоном на території 4 областей: Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької.

Загальна вартість з державного бюджету складає понад 44,14 млн грн, в тому числі у 2021 році – понад 32,5 млн грн. Ним передбачено:

 • проведення додаткового конкурсу мікропроектів на загальну суму понад 10 млн грн в результаті місцеві громади 4 карпатських областей зможуть реалізувати понад 50 мікропроектів;
 • створення конгресово-конференційної інфраструктури;
 • створення спільного для 4 областей інституційного механізму підтримки розвитку Карпатського регіону;
 • надання підтримки 12 агенціям місцевого розвитку в частині стратегічного планування;
 • забезпечення популяризації міжрегіональної економічної співпраці.

Інший проєкт – «Схід і захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти» – реалізується на території двох областей Львівської та Луганської. Загальна вартість проєкту з державного бюджету 11,8 млн грн, в тому числі у 2021 році – 4,48 млн грн. Ним передбачено:

 • закупівля матеріально-технічного обладнання профільних класів гуманітарного спрямування пілотних середніх шкіл (закупівля меблів, обладнання для проведення відеоконференцій, інтерактивної дошки, тематичних стендів);
 • розроблення та пілотне впровадження (у формі дистанційного курсу) для вчителів 30 пілотних шкіл Луганської та Львівської областей методичних матеріалів щодо викладання історії, української мови та літератури у старших класах;
 • створення передумов для підвищення успішності школярів Львівщини та Луганщини, зокрема з історії, української мови та літератури;
 • популяризація міжрегіональної молодіжної співпраці у сфері освіти.

Як зазначається, реалізація проектів за кошти секторальної підтримки ЄС спрямована на забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності територій, їх туристичної привабливості, підвищення рівня зайнятості населення тощо.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-02-17 17:54:05

Back to top button