Львівський портал

На Львівщині четверо застрахованих медиків, які захворіли на COVID-19, отримали виплати

Станом на 29 травня на Львівщині четверо медиків, які були госпіталізовані до закладів охорони здоров’я з підтвердежним коронавірусом, отримали страхові виплати у розмірі 15 000 грн. Загалом в області застрахували 5094 медиків. Про це під час брифінгу повідомила заступник начальника департаменту управління регіональної мережею ПрАТ СК «Уніка» Оксана Загричук, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Помічник координатора Центру при Львівській ОДА у питаннях страхування Кіндрат Гвоздинський зазначив, що станом на 29 травня на Львівщині застрахували 5094 медпрацівників. Страхуванню підлягають усі медики, які працюють в медзакладах визначених опорними для лікування коронавірусу.

Заступник начальника Департаменту управління регіональної мережею ПрАТ СК «Уніка» Оксана Загричук повідомила, що серед застрахованих медиків захворіли дев’ять осіб, четверо з них вчора отримали виплати.

«Виплати у розмірі 15 тисяч гривень отримають медики, які знаходяться на стаціонарному лікуванні  з підтвердженим діагнозом та позитивним ПЛР-тестом. Наразі, з усіх застрахованих медиків, захворіли дев’ять осіб, четверо з них вчора отримали виплати», – розповіла Оксана Загричук.

Львівський портал повідомляв, що 28 травня на Львівщині запустили програму страхування медиків на випадок захворювання коронавірусом.

Станом на 28 травня на Львівщині коронавірусом заразилися майже 300 медиків, 148 із них – зі Львова. Одужали вже 63 медпрацівники. Наразі відомо про смерті трьох медиків від ускладнень коронавірусу.

Найбільше хворих на COVID-19 є серед працівників лікарні швидкої медичної допомоги, що на вул. Миколайчука – 91 особа. При цьому 11 із них виздоровіли. У цьому медзакладі із 25 травня почали робити тести на виявлення антитіл до коронавірусної інфекції. Перші результати аналізів показали, що троє медиків перехворіли на коронавірус, навіть не знаючи цього.

Нагадаємо, раніше медикам на Львівщині ЛОДА обіцяла додатково перерахувати одноразову надбавку розміром одного посадового окладу (від 3000 до 6000 грн). На ці виплати із бюджету області виділили 20 млн грн, однак гроші лікарям перераховували не тиждень, як це було обіцяно, а цілий місяць. Детальніше про це читайте тут.

Як писав Львівський портал, 28 травня усім медикам Львова, які захворіють на коронавірус, у мерії пообіцяли виплачувати вже не по 20 000 грн допомоги, а по 100 000 грн.

Зазначимо, під час боротьби з коронавірусом Львів почав виплачувати премії медпрацівникам. По 10 000 грн отримують працівники обласного лабораторного центру та лаборанти медуніверситету, які роблять ПЛР-тести, а також лікарі обласної інфекційної лікарні.

Нещодавно Львів погодив виплату 10 000 грн премії 237 медпрацівникам. Із детальним переліком осіб можна ознайомитися за цим посиланням.

Нагадаємо, що наприкінці квітня уряд погодив підняття зарплат до 300% тим медикам, які борються з коронавірусом. Однак далеко не всі лікарі, які в Україні працюють із хворими на коронавірус, отримали більшу платню. На початку травня міністр охорони здоров’я запевнив, що кошти вже перерахували у регіони, а причиною затримок є «маніпулювання з боку органів місцевої влади або головних лікарів».

На виплату підвищеної зарплати до 300% медикам Львівщина витратить майже 194 мільйони гривень. При цьому 81% із цих коштів – гроші із державного бюджету.

Перші надбавки за березень, 5,2 млн грн, медикам «швидких» та обласної інфекційної лікарні Львівська ОДА теж виплатила із запізненням.Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»

Back to top button
Facebook
Close