Україна і світ

«На Кліщіївці спалили два танки та чотири БМП» — бойовий шлях «Гонти» від піхотинця до оператора БПЛА

«Гонта» — досвідчений боєць, який пройшов службу в батальйоні Національної гвардії України ім. Кульчицького в часи АТО, а після повномасштабного вторгнення долучився до лав бригади «Рубіж».

Історію його бойового шляху розповіли в НГУ.

«Перші два роки був у піхоті, пройшов Курдюмівку, потім Хромове, Ягідне, далі була Кліщіївка… Там були найважчі моменти, коли до нас висунулися шість одиниць техніки — два танки та чотири БМП. Наші позиції були на горі, вони перебували буквально під нами. Відбувся короткий бій, і ми їх спалили», — згадує ті часи воїн.

Після служби в піхоті «Гонта» потрапив до взводу безпілотних комплексів спеціального призначення, де продовжує застосовувати досвід, отриманий у піхоті.

«Найголовніше — це навички орієнтуватися на місцевості. Коли ти як піхотинець розумієш, де ворог буде йти, де викопає бліндаж, де зробить запасну позицію. Бо ти робив би те ж саме, відповідно до особливостей місцевості. Ну і, звичайно, заходи/виходи з позицій. На нашому напрямку це дуже небезпечно, тому досвід допомагає: десь пришвидшитись, десь залягти, пропустити над собою ворожі “пташки”. Передаю ці знання молодим своїм прикладом», — посміхається чоловік.

Про передачу досвіду «Гонта» не лукавить — чоловікові 45 років, але він ще може дати фору молодим. Аби не бути голослівним, одразу наводить приклад:

«Під Бахмутом кожну нашу позицію «утюжили» артилерією. Тут головне не панікувати. Швиденько хлопців по «норах» розкидали, заспокоювали, аби ніхто не побіг — у полі потрапити під такий вогонь, то вірна смерть».

Щодо власної військової мрії чоловік задумується — список потенційних цілей у пілота зібрався чималенький.

«Як мінімум, хотів би навести на «Буратіно» (важку вогнеметну систему), щоб її підірвали з повним зарядом, щоб у Донецьку побачили феєрверк. Або станцію РЕБ ворога, яка зараз глушить нам зв’язок, заважає працювати», — мрійливо перебирає цілі Гонта.

Займаючи посаду оператора БПЛА, «Гонта» ділиться своїм баченням розвитку технологій російсько-української війни.

«Очевидно, це буде розвиток дронів, але не загального рівня, а спеціалізованих підрозділів. У росіян це «Судний день», «Рубікон», у майбутньому таких стане більше. Думаю, у них будуть спеціалізовані дрони на ексклюзивних чипах, антенах, частотах. Головне — також не зупинятися у розвитку. У нас багато спеціалістів у цій галузі — як у лабораторіях, так і в бліндажах, з пультом у руках. Ми точно не гірші», — впевнено заявляє «Гонта».

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин