Україна і світ

На Франківщині зросла кількість Covid-хворих: підозрюють підвид Омікрона Кентавр

В Івано-Франківську та області стрімко збільшилася захворюваність на Covid-19. За минулий тиждень кількість позитивних випадків зросла на 30%. Наразі масовий масковий режим у місті не вводять.

В області уже підозрюють випадки інфікування Кентавром – новим підвидом Омікрона. Пікове навантаження прогнозують на середину вересня – початок жовтня. Аби зупинити епідемію за перших ознак радять звертатися до сімейних лікарів.

– Нудота, блювання і пронос – так може починатися це захворювання. Або починатися із ознак тонзиліту, іншими словами – ознаки ангіни, – пояснює Ольга Савчук, директор Івано-Франківського Центру первинної медичної консультативно діагностичної допомоги.

Тому, за словами фахівця, обов’язково при перших ознаках, треба зв’язатися із сімейним лікарем. У регіоні є багато швидких тестів на коронавірус. І за їхньою допомогою можна поставити попередній діагноз.

Діагностувати та лікувати захворювання буде сімейний лікар. Саме він визначатиме, чи буде це амбулаторне лікування, чи потрібно інше обстеження пацієнту. Иедики наголошують, е для того, аби уникнути великих черг під час ПЛР-тестування, як це було раніше.

– Нам дали противірусний препарат, досить дорогий, – це Молнупіравір. Препарат спеціифічний і призначений для лікування коронавірусної інфекції. Маємо його в достатній кількості. Наші сімейні лікарі при підтверджені у пацієнта діагнозу коронавіруса, будуть його видавати безкоштовно, –  каже Ольга Савчук.

Підвид вірусу надто мутагенний – це одна із його небезпек. Серед плюсів – те що Кентавр має ознаки і перебіг захворювання схожий до ГРВІ. Високої летальності та ускладнень, які мав штам Дельта, лікарі не передбачають.

– Офіційно в Україні новий підвид Омікрону ще не секвенували. Але відповідно до симптомів штам Омікрон і його підвид Кентавр дуже важко розрізнити, – зазначає Ольга Савчук.

Лікарі наголошують на необхідності дотриманні маскового режиму, особливо у громадському транспорті та місцях масово скупчення людей, користуванні антисептиками та уникання спілкування з хворими. І обов’язково потрібно контролювати рівень кисню в крові.

Отримати бустерну дозу щеплення від коронавірусу можна в усіх міських поліклініках. Є Pfizer і CoronaVac. Щоправда за бустерною дозою зазвичай приходять ті, хто планує їхати за кордон.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Новий підтип коронавірусу також привезли із-закордону. Ймовірно, з Великобританії. Привезли його українці, які туди виїхали через війну. Частина повертається, і деякі з них можуть бути заражені новим підтипом Омікрона.

коронавірус
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-08-17 16:39:38