На Бахмутському напрямку за добу було знищено 332 загарбники, ще 188 зазнали поранень
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/03/photo_5256019821538165114_y-960x540-780x470.jpg)
Як розповів під час прямого етеру телемарафону «Єдині новини» речник Східного угруповання військ Збройних Сил України полковник Сергій Череватий, за минулу добу тут відбулось 32 бойових зіткнення, 28 з них — безпосередньо в місті Бахмут. Зафіксовано 276 обстрілів різними типами артилерії, 69 з яких безпосередньо по місту.
— Характерними є великі втрати окупантів. За минулу добу тут було знищено 332 загарбники, ще 188 зазнали поранень. Через великі втрати вагнерівцям доводиться підсилюватися за рахунок підрозділів регулярної армії рф, насамперед повітряно-десантних військ, — повідомив полковник Сергій Череватий.
Також офіцер зазначив, що за минулу добу ворог завдав чотири авіаудари. Зазвичай на цьому напрямку ворог використовує штурмову авіацію, зокрема, літаки Су-25 та ударні вертольоти типу Ка-52, Мі-24 та іноді Мі-8, які завдають удари некерованим ракетами та намагаються якнайшвидше покинути небезпечну зону, щоб уникнути вогню з наших засобів протиповітряної оборони. За його словами, артилерія тут є набагато вищим фактором впливу на район бойових дій.
Речник Східного угруповання військ Збройних Сил України також зазначив, що Куп’янсько-Лиманський напрямок уже кілька тижнів підряд є зоною активності окупанта, масовано тут ворог застосовує артилерію та реактивні системи залпового вогню. Не стала виключенням й минула доба — 427 разів обстріляв противник наші позиції, в районі Гряниківки і Кремінної відбулось два бойових зіткнення. Під час цих атак 64 окупанти було знищено, 119 зазнали поранень, двох взяли в полон.
— Цей напрямок характерний ще й тим, що тут ворог більшою мірою застосовує регулярні війська, укомплектовані мобілізованими військовослужбовцями, і більше бронетехніки. Щодоби ця бронетехніка там знищується. За декілька тижнів наші захисники знищили понад десяток російських танків типу Т-90 «Прорив», Т-80. Минулої доби ми знищили дві ворожі БМП, гармату Д-30 та безпілотник, — повідомив полковник Сергій Череватий.
Він також відзначив позитивний вплив на настрій військовослужбовців від нещодавнього візиту Президента України в Бахмут.
— Присутність Верховного головнокомандувача на передових позиціях військовослужбовці сприймають як підтримку всього вищого військово-політичного керівництва. До них регулярно приїжджає командувач угрупування військ, поряд з ними постійно командувачі їхніх тактичних груп, командири бригад. Наші воїни бачать, коли до них приїжджають волонтери, їм присилають вітання з усіх куточків України. Вони розуміють, що усі ми в єдиному строю разом боронимо країну. Це додає нашим військовослужбовцям сили і вони творять неймовірні речі, не даючи ворогу уже дев’ятий місяць взяти районний центр, — підсумував речник Східного угруповання військ Збройних Сил України.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-24 13:16:00