Україна і світ
Музика і реабілітація: у Львові поранені бійці гратимуть на органі

Звук і класична музика мають потужний вплив на психічний стан людини. Вони здатні викликати емоції, знижувати рівень стресу та сприяти глибокому розслабленню.
Коли ми слухаємо музику, особливо класичну, в нашому мозку активуються певні ділянки, що відповідають за емоційне сприйняття та вівільнення ендорфінів — гормонів щастя, які підвищують настрій і покращують загальне самопочуття.
Крім того, звукові вібрації лікують, адже проникаючи в тіло, впливають на фізіологічні процеси. Наприклад, знімають напруження в м’язах, поліпшують кровообіг і навіть можуть зменшити відчуття болю.
Це особливо важливо для людей, які проходять реабілітацію після травм або операцій.
Щоб відновити психічний стан поранених захисників, українська художниця Жанна Кадирова запропонувала пацієнтам центру Незламні долучитися до арт-проекту Інструмент.
Таким чином впродовж наступних двох місяців музиканти львівського органного залу проведуть для бійців серію майстер-класів в рамках програми музичної реабілітації.
Це сприятиме їхньому відновленню та інтеграції в суспільство.
Нагадаємо, що Жанна Кадирова створила унікальний орган, що поєднує труби з фрагментами ракетних снарядів.
Деякий час інструмент було встановлено на залізничному вокзалі Львова. Адже музика створює атмосферу, в якій люди відчувають себе набагато безпечніше.
Джерело: Центр Незламні
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-27 14:12:00