Україна і світ

Може змістити РФ та надавати зброю НАТО: з початку великої війни ОПК України зріс у 10 разів

Фото: Офіс президента

З початку великої війни в Україні оборонна промислова база зросла більш ніж у десять разів. Після настання миру країна може відібрати частку світового ринку у РФ.

Про це розповів в. о. спецпредставника США з питань економічного відновлення України, заступник держсекретаря з питань управління та ресурсів Річард Верма під час виступу в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) у четвер у Вашингтоні.

Україна має великий потенціал в ОПК

Після закінчення війни Україна матиме одну з найсучасніших і найконкурентоспроможніших оборонних промислових баз у Європі, здатну не лише постачати техніку та боєприпаси для своїх союзників, а й посісти частку світового ринку, яка зараз належить Росії.

Як зазначив Верма, саме США сприяли розвитку цієї галузі, допомагаючи перетворити українську оборонну промисловість на сучасний сектор, орієнтований на західні стандарти.

Він також наголосив на важливості спільних угод між американськими та українськими виробниками боєприпасів і техніки.

– Ми створили міжвідомчу групу з угод, спільно з Міністерством торгівлі та Міністерством оборони, щоб запустити більше спільного американсько-українського оборонного виробництва на українській землі з американською промисловістю, українськими та іншими партнерами – включно з трьома угодами зі спільного виробництва між американськими й українськими оборонними виробниками боєприпасів малого й середнього калібру, зроблених в Україні та для України, і першою угодою зі спільного виробництва між Україною й американською основною оборонною промисловістю, – сказав Верма.

Для підтримки цієї трансформації США виділили значні кошти, зокрема майже $2 млрд для створення Фонду оборонних підприємств в Україні, що ініціює нові угоди зі спільного виробництва оборонної продукції з партнерами.

– Винахідливість у реальному часі в стилі Ігоря Сікорського, перенесена у 2024 рік, – зазначив Верма.

Він підкреслив великий потенціал майбутніх українських військових технологій, порівнявши інноваційну екосистему України, яка постійно зіштовхується з геополітичними загрозами, з екосистемами Тайваню, Естонії, Південної Кореї та Ізраїлю, всі з яких є глобально конкурентоспроможними.

– Ось чому $100 млн нової американської допомоги у сфері кібербезпеки, про яку я оголосив три тижні тому у Варшаві, є одночасно формою безпеки та економічної підтримки, – додав в.о. спецпредставника.

Зазначається, що технологічний сектор України зберіг майже всю свою потужність, підтримуючи понад 5 тис. компаній і надаючи робочі місця для майже 300 тис. розробників.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: U.S. Department of State

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-13 11:53:00