Україна і світ

Молекулярний GPS від раку мозку: знайдено новий спосіб знищення пухлин


Дослідники Каліфорнійського університету розробили новий метод програмування імунних клітин проти гліобластоми та зменшення запалення, пов’язаного з розсіяним склерозом.

Результати роботи науковців були опубліковані в журналі Science.

Інноваційна технологія

Рак головного мозку є одним з найскладних хвороб для лікування онкохворих. Для багатьох з них хірургія та хіміотерапія є доволі ризикованими методами, а ліки не завжди можуть потрапити в мозок.

Щоб вирішити цю проблему, вчені розробили молекулярний GPS для імунних клітин, який діє, наче поштовий індекс для листа.

Закодована у білку речовина бревікан допомагає сформувати желеподібну структуру у мозку.

Запрограмовані імунні клітини виявляють спочатку бревікан, а потім починають атакувати інший білок пухлини.

Водночас імунні клітини, які залишшаються в крові, перебувають у стані спокою. Це запобігає нападу на тканини в інших частинах тіла, які мають таку саму білкову адресу.

Ця стратегія спрацьовувала навіть для очищення мозку від метастазів раку молочної залози.

Навігація до джерела захворювання

Через сто днів вчені вводили в мозок нові пухлинні клітини, і залишилося достатньо імунних клітин, щоб знайти та вбити їх.

— Це найефективніше втручання, яке ми бачили в лабораторії, — сказав Мілош Сімич, один з авторів дослідження.

В іншому експерименті дослідники використовували мозкову систему GPS для створення клітин, які доставляють протизапальні молекули в мозок мишей з розсіяним склерозом.

Тобто молекулярний GPS долає обмеження, що існують під час лікування раку, зокрема гліобластоми, а також зменшує і запобігає запаленню при розсіяному склерозі.

Нову технології вже успішно протестовано на мишах, і наступного року дослідники планують провести клінічні випробування на людях.

Крім того, вчені сподіваються, що цей підхід незабаром може варятувати пацієнтів з іншими виснажливими захворюваннями нервової системи.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: SciTechDaily

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-16 11:49:00