Україна і світ

МКЧХ, згідно з мандатом, має перевіряти місця утримання і стан здоров’я військовослужбовців

Про це наголосив під час круглого столу в Military Media Center представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко.
– МКЧХ, згідно зі своїм мандатом, має здійснювати перевірку місць утримання і стан здоров’я військовослужбовців, які знаходяться в полоні, однак це не відбувається в тій мірі, в якій регламентує міжнародне право, – зазначив він. – Однак хочу зауважити, що роботу ми розпочали з червня 2022 року. До цього його очолювала перший Віцепрем’єр-міністр, очільник Міністерства інтеграції Ірина Верещук. Ту роботу, яку вона організувала – надважлива, тому що в перші дні війни військові були зосереджені на тому, щоб відбити атаки ворога. Водночас була опрацьована постанова КМУ №257, яка визначила статус та напрямки діяльності Координаційного штабу. Пані Ірина очолювала штаб до травня, а після того, коли загрозу захоплення Київ, Чернігова, Сум, Харкова була знято, було прийняте рішення змінити керівництво Координаційного штабу на військове. У травні його очолив начальник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов.
Вже з червня ми почали свою комунікацію з МКЧХ. Зауважу: те, що було у цій царині на початку літа минулого року і нині – це дві різні речі. Покращилася комунікація з іншими органами державної влади, зокрема з офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця та Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олега Котенка, загалом – всіх держструктур, які звернулися до МКЧХ і нині це дає свої позитивні результати. Його представники почали відвідувати деякі місця утримання наших полонених на тимчасово територіях окупованих України та російської федерації. Але й цього мало – вони повинні виконувати весь мандат. У МКЧХ апелюють тим, що російська федерація не допускає їх до місць утримання… Ми інколи підказуємо, це – порада і взаємодія.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-22 15:55:01