Україна і світ

Михайлове чудо 19 вересня: історія свята, традиції та заборони

На 6 вересня в Україні припадає велике церковне свято – Михайлове чудо. Утім, його можна відзначати і по-старому – 19 числа. Його суть – пам’ять про ангела-цілителя Михаїла, який врятував храм від знищення язичниками.

Саме час дізнатися подробиці історії, традиції та заборони на Михайлове чудо.

Історія свята

Суть свята полягає в пам’яті дива, яке сталося ще в IV столітті. Історія свідчила, що Михаїл врятував християнський храм від язичників.

Подія відбувалася в місті Хонех, у якому був храм на честь архангела Михаїла – тоді він зцілив доньку одного з жителів, за що і було зведено споруду.

Місцеві язичники збунтувалися і вирішили знищити храм – для цього потрібно було направити русла місцевої річки на будівлю. Однак Михаїл не дав планам збутися – він спустився з небес, вдарив мечем у землю, куди й витекла вода.

Традиції свята Михайлове чудо

Свято починається з церковної літургії – наші предки ходили вранці до храму, щоб поспостерігати за подією. Цього дня також заведено молитися за здоров’я близьких, просити берегти дім від нечисті та хвороб.

Також 19 вересня можна відзначати свято в колі друзів, і навіть вирішувати всі розбіжності між людьми. На пишний стіл подавали врожай, який нещодавно зібрали з полів і садів – фрукти, овочі, хліб.

Заборони на Михайлове чудо

Церковне свято – це не тільки перелік традицій, а й заборон. Як завжди, не можна працювати, а в голові мають бути тільки хороші думки. Заздрість, грубі слова – усього цього краще уникнути.

Залишки їжі після трапези потрібно віддати нужденним – не дарма Михаїл вважається ангелом-охоронцем.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-06 07:01:52