Львівський портал

Містобудівна рада при ЛОДА рекомендувала доопрацювати скандальний Генплан Сокільників

Члени Архітектурно-містобудівної ради при Львівській ОДА висловили свої зауваження до оновленого Генплан Сокільників, довкола якого вже розгорівся скандал. Головний містобудівний документ села рекомендували до затвердження після доопрацювання. Про це Львівському порталу повідомила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА та головна архітекторка області Олена Василько.

Йдеться про зміни до Генплану села Сокільники, що межує зі Львовом. Вони передбачають масштабну забудову житлом, офісами та комерцією, яка суперечить інтересам підприємців, що роками працюють у місцевій промисловій зоні. Бізнесмени кажуть, тепер промзона опинилась під загрозою існування, а до їхніх зауважень у сільраді не лише не дослухались, а й цинічно проігнорували під час громадських слухань.

Його розробила ТОВ «Урбанізація» на замовлення Сокільницької сільської ради. Розроблений документ охоплює планувальні містобудівні рішення до 2044 року, бо на той час за проведеними розрахунками кількість населення має зрости з 8835 аж до 50 775 осіб, відповідно, з’явиться потреба у новому житлі та іншій інфраструктурі.

Відтак оновлений Генплан передбачає нове будівництво на 136,2 га землі. Йдеться як про індивідуальні, так і про багатоповерхові житлові будинки. Загалом заплановано утворення 14 нових житлових кварталів, у якому буде 1873 котеджі та більше 13 тисяч квартир.

Крім того, документом «вписали» будівництво індустріального парку, частина якого захоплюватиме й територію села Басівка. На площі 27,6 га спорудять масштабний комплекс із офісами, виробничими спорудами, складами та іншою промисловою інфраструктурою.

Натисніть на зображення для збільшення

Цікаво, що частину виробничих територій тепер хочуть перевести до територій громадської та багатофункціональної забудови.

Крім того, оновлений Генплан вводить суттєве скорочення санітарно-захисних зон підприємств. Саме так відразу біля промзони «вписали» один із житлових кварталів, квартал К-7, а в безпосередній близькості до виробничих приміщень ще й має знаходитися дитсадок. Такі планувальні рішення суперечать обмеженням, які діють щодо санітарно-захисних зон підприємств.

Водночас розроблений Звіт про стратегічну екологічну оцінку підтверджує існування у цьому місці виробничо-складського комплексу та наявні планувальні обмеження щодо санітарно-захисних зон підприємств. Ба більше, цей звіт не передбачає можливості розміщення у виробничо-складській зоні жодних об’єктів громадської забудови, зокрема багатофункціональних комплексів.

Також є незрозуміло, як зі значною кількістю нових сусідів у майбутньому  користуватись існуючою дорожньо-транспортною та інженерною інфраструктурою, та й чи взагалі витримає вона додаткове навантаження.

Самі Сокільники входять в акустичну зону аеропорту «Львів», тому у селі існують обмеження на висотне будівництво, у певних зонах взагалі не можна зводити будь-яке житло, окремо є вимоги щодо шумоізоляції. Втім підприємці з виробничого кластера кажуть, що у бажанні збудувати якомога більше нових будинків нехтують і цими правилами.

Зауваження підприємців щодо змін до Генплану Сокільників озвучили на публічних громадських обговореннях. Але оскільки позицію бізнесу проігнорували, вони звернулися до Архітектурно-містобудівної ради при ЛОДА.

Як розповіла головна архітекторка Львівщини Олена Василько, це питання розглядали на засіданні містобудівної ради 20 грудня. На ньому були як розробники змін до Генплану, так і представники тамтешньої промзони. Посадовиця запевнила, що частину зауважень розробники вже встигли врахувати, але й містобудівна рада виловила свої.

«Ми вже бачили частково виправлений Генеральний план. У процесі обговорення виконавець запевнив, що він частково врахував зауваження, які були у підприємців. Частково вони залишились задоволені, частково – ні. Сподіваюсь на компромісне рішення, бо скарга від підприємців і до нас надходила про те, що їх не почули. Сподіваюсь, що Генплан доопрацюють, адже йдеться про бюджетоутворюючі підприємства, і лише після цього затвердять. Думаю, що орган місцевого самоврядування їх почує і врахує всі ті зміни, про які вони говорять», – прокоментувала вона.

Архітектурно-містобудівна рада рекомендувала до затвердження оновлений Генплан Сокільників, але перед цим внести такі зміни:

  • впорядкувати санітарно-охоронні зони підприємств у промзоні;
  • визначити клас шкідливості для всіх підприємств у промзоні;
  • доопрацювати автомобільну мережу (навести лад із в’їздами-виїздами, сформувати дворівневу розв’язку на Західній об’їзній Львова);
  • посилити інженерне забезпечення (каналізування і водопостачання).

«На ту частину, де є промзона, ми також будемо рекомендувати розробити детальний план території. Так її можна буде більш детально опрацювати зі всіма межами, санітарними зонами, в’їздами й заїздами. Взагалі буде краще розуміння того, як ця територія у подальшому буде функціонувати, що там можна будувати», – відзначила Олена Василько.

Щодо нюансів, пов’язаних із будівництвом поблизу аеропорту, то вона відзначила, що їх розробники також врахували.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-30 16:18:00