Україна і світ

Міноборони пояснило, коли відбувається перехід військовослужбовців на літню форму одягу

З настанням теплої пори року військовослужбовці ЗСУ та інших військових формувань переходять на літню форму одягу. Чітко визначених календарних термінів для цього немає — зміна форми здійснюється залежно від погодних умов і температурного режиму, зокрема за умови підвищення температури до +15°C.

Про це повідомило 14 квітня Міністерство оборони України.

Ця норма встановлена правилами носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями ЗСУ, ДССТ та ліцеїстами військових ліцеїв, які затверджені наказом Міноборони України № 606 від 20.11.2017. Правила офіційно зареєстровані в Мін’юсті України 13.12.2017 за № 1502/31370.

Безпосередній перехід на літню чи зимову форму одягу визначається відповідними наказами начальника гарнізону або старшого морського начальника, а також дорученнями командувачів різних видів і родів військ.

«Забезпечення військовослужбовців якісним та зручним одягом є одним із головних завдань Міноборони.

Завдяки новим підходам до планування, зокрема більш ефективному прогнозуванню потреб, удосконаленню процедур закупівель та кращій координації з постачальниками, ми змогли заздалегідь закупити та підготувати запаси літньої форми для наших військових, що дозволить оперативно реагувати на зміни погодних умов.

На 2025 рік на контрактування речового майна закупівельною агенцією Міноборони ДОТ передбачено майже 23.6 млрд грн», — зазначив директор Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський.

Військову форму носять у суворій відповідності до вимог вищезазначених правил. Усі елементи одягу повинні відповідати встановленим стандартам, бути належним чином припасовані та утримуватися в охайному стані.

Літній комплект польової форми може включати такі елементи:

  • шкарпетки літні (трекінгові)
  • футболку з короткими рукавами
  • костюм літній польовий
  • кашкет польовий (кепі бойове) або панаму літню польову
  • черевики з високими берцями або кросівки літні
  • ремінь брючний
  • костюм вітровологозахисний (під час опадів чи вітру)
  • сорочку бойову
  • шарф-трубу літній.

Основні властивості літньої форми одягу — стійкість до механічних пошкоджень під час виконання завдань та водночас зручність в носінні.

Крім того, футболка має вологопоглинаючі та швидковисихаючі властивості, а в літньому польовому костюмі посилені зони на ліктях, колінах та плечах.

Для своєчасного забезпечення військовослужбовців необхідним одягом закупівельна агенція Міноборони України ДОТ завчасно проводить тендери. Зокрема, у 2024 році ДОТ придбав літніх польових костюмів на суму понад 1.9 млрд грн, футболок — на понад 142 млн грн, шкарпеток — на понад 120 млн грн тощо.

З 2024 року закупівельна агенція Міноборони ДОТ контрактує літню форму, спеціально розроблену Центральним управлінням розвитку матеріального забезпечення (ЦУРМЗ) для жінок-військовослужбовців. Зокрема, було закуплено 65 000 таких комплектів.

Форма одягу для військовослужбовців ВМС ЗСУ, які мають корабельні звання, встановлюється:

  • командуванням ВМС ЗСУ
  • старшими морськими начальниками
  • старшими на рейдах
  • командирами з’єднань кораблів, що перебувають у поході або на бойовій службі.

Отже, регламентування носіння військової форми є важливою складовою військової дисципліни, а її адаптація до погодних умов дозволяє військовослужбовцям ефективніше виконувати поставлені завдання.

Зі свого боку ЦУРМЗ постійно працює над удосконаленням ергономічності, функціональності та якості речового майна. Враховуються потреби, запити та рекомендації військовослужбовців, що дозволяє створювати максимально зручне та функціональне екіпірування для виконання службових завдань у різних умовах.

Як повідомляла АрміяInform, Міноборони уніфікувало пакування й маркування для постачальників речового майна.

 

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-04-14 14:56:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин