Україна і світ

Міноборони домовилось із США про нарощування оборонного потенціалу

Делегація Міністерства оборони домовилась про нарощування оборонного потенціалу України під час робочого візиту до Вашингтону 18-19 листопада.

Домовленостей досягли за підсумками перемовин щодо ситуації на кордонах України, зазначають у відомстві.

Нарощування, наголошують у міністерстві, має відбутися в межах серпневих домовленостей про стратегічну оборону щодо реформи в оборонному секторі.

Питання Рамкової угоди про стратегічні засади оборонного партнерства між країнами було обговорено окремо.

За словами міністра оборони, разом із американськими партнерами українська делегація акцентувала увагу на оперативних заходах для зниження ризиків можливої ескалації.

– Зокрема, йшлося про розвиток фундаментальних спроможностей Збройних Сил України. Для нас пріоритетними є завдання розвитку ППО, ПРО та флоту, – наголошує Олексій Резніков.

Однак через те, що спектр обговорених питань був надзвичайно широким, тепер міністр оборони має на практичному рівні забезпечити виконання домовленостей та “наповнити реальним змістом Рамкову угоду про стратегічні засади оборонного партнерства”.

– Це вкрай необхідно для практичної реалізації тих принципових домовленостей, які було досягнуто під час візиту до США президента України Володимира Зеленського.

Маю надію, що в найближчі місяці ми побачимо прогрес у всіх цих питаннях, які були у фокусі зустрічей під час візиту, адже посилення стратегічного партнерства між Україною і США – спільна мета обох країн, – запевнив Олексій Резніков.

Загалом міністр оборони Олексій Резніков результатами роботи делегації у Вашингтоні задоволений.

– Я побачив справжню небайдужість до України. Хочу ще раз подякувати американській стороні за допомогу, яка надається Україні з початку війни з Росією.

Для мене було важливим побачити, що наші дані й наші оцінки, зокрема, у контексті мілітарної активності Росії та гібридної атаки з допомогою мігрантів через Білорусь збігаються. Наші безпекові відомства й розвідки працюють у тісному контакті, – наголосив міністр.

Делегація Міноборони перебувала із робочим візитом у Вашингтоні 18-19 листопада 2021 року.

Українці зустрілись із міністром оборони США Ллойдом Остіном, сенатором Джеймсом Інгофом, заступницею Держсекретаря США Вікторією Нуланд.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-20 03:27:14

Back to top button