Україна і світ

Мінкульт звільнив директора Лаври Максима Остапенка: що відомо

Гендиректора Національного заповідника Києво-Печерська лавра Максима Остапенка звільнили з посади. Відповідний наказ Міністерство культури та стратегічних комунікацій України підписало 21 травня 2025 року.

Звільнення Максима Остапенка – що відомо

Про своє звільнення Остапенко повідомив у Facebook, зазначивши, що не очікував такого.

– Поки ми готували масштабну виставку в Лаврі, я отримав новину, яка була несподіванкою – наказом Міністерства мене звільнено з посади керівника, – написав він.

Максим Остапенко підкреслив, що не отримував пояснень, попереджень чи офіційних зауважень щодо своєї роботи, а також заявив про тиск і чутки навколо Лаври.

Зараз дивляться

– Очевидно, комусь стало незручно від того, що ми вголос говорили про необхідність очищення Лаври від імперських наративів. Комусь заважала правда. Комусь – наша принциповість, – йдеться в його заяві.

Остапенко додав, що звільнення не вважає поразкою, а навпаки – підтвердженням правильного напрямку дій команди заповідника.

Що кажуть у міністерстві

У Мінкульті офіційно повідомили, що Максима Остапенка звільнено у зв’язку з неналежним виконанням умов контракту та виявленими порушеннями у діяльності заповідника.

У заяві МКСК стверджується, що на початку травня Остапенку оголосили догану та ознайомили з нею особисто. За даними відомства, причиною для цього став звіт робочої групи, яка перевіряла стан обліку, використання і збереження державного майна, дотримання меж та режимів охоронної території Києво-Печерської лаври.

Рішення про звільнення ухвалене на підставі доповідної записки директора департаменту захисту та збереження культурної спадщини Володимира Шорнікова.

Хто такий Максим Остапенко

Лавру Остапенко очолював із квітня 2023 року, коли його було призначено виконувачем обов’язків директора. Згодом він отримав посаду гендиректора заповідника.

Максим Остапенко – фахівець у сфері охорони пам’яток історії та культури, музеєзнавства, археології й реставраційних робіт. Він є автором понад 30 наукових праць, зокрема з історії острова Хортиця та Нижнього Подніпров’я. До Лаври науковець очолював Національний заповідник Хортиця.

Фото: Національний заповідник Києво-Печерська лавра

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-05-22 12:42:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин