Україна і світ

Мінкульт пояснив, як артисти РФ можуть потрапити до “білого” списку

У Міністерстві культури та інформаційної політики пояснили, як російські артисти можуть потрапити до “білого” списку, щоб їхня музика звучала в українському медіапросторі.

Для цього вони мають:

  •  подати заяву встановленої форми та декларацію на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах, що містить заклик до держави-агресора негайно припинити агресію проти України, зобов’язання утримуватися від будь-яких дій чи кроків, які могли б свідчити про підтримку агресії проти України;
  • згоду на публікацію такої декларації;
  • не входити до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

У міністерстві зазначили, аби потрапити до “білого” списку, до СБУ подається відповідна заява від артиста чи його представника, або організатора гастролей.

– Форма, зміст, порядок подання і розгляду заяви про включення до Переліку, визначаються СБУ за погодженням з МКІП. Невідповідність заяв та/або дій особи підписаній декларації є підставою для відмови у її включенні до Переліку або для її виключення з Переліку, – пояснили в МКІП.

Включення до Переліку та виключення з нього здійснюється на підставі відповідного рішення СБУ, що приймається за погодженням із МКІП, але не пізніше двох робочих днів, направляється до апарату РНБО, який оприлюднює Перелік на своєму веб-сайті та забезпечує його своєчасне оновлення.

Водночас СБУ має право не розкривати підстав, що стали причиною відмови у включенні особи до Переліку чи виключення із нього.

Нагадаємо, що 19 червня Верховна Рада підтримала заборону на російську музику у медіапросторі та громадських місцях.

Проте закон передбачає винятки для російських артистів, які підтримують Україну та засуджують агресію РФ. Вони матимуть можливість поширювати свою творчість на території нашої країни.

Мінкульт пояснив, як артисти РФ можуть потрапити до “білого” списку
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-25 19:19:42

Back to top button