Львівський портал

Микола Кулеба: «Cурогатне материнство – шанс для батьків чи торгівля дітьми?»

Уповноважений Президента України з прав дитини про те, що сурогатне материнство – це «експлуатація жінки, рабство, на яке вона погоджується через бідність».

«Останні роки тема сурогатного материнства в Україні потрапляє в гучні міжнародні скандали. Відмова від дітей з інвалідністю або їх обмін на «якісну дитину», продаж дітей іноземцям, «масове» скупчення немовлят в готелі через карантин – все це результат неконтрольованого бізнесу, через який страждають діти.

Комерційне сурогатне материнство спрямоване на задоволення інтересів клієнта, який по суті купує дорогий товар – дитину.

Після мого звернення стосовно заборони комерційного сурогатного материнства, я отримав купу повідомлень щодо того, що сурогатне материнство – це можливість, це технології, які дають людям шанс.

Реклама СМ, яка сьогодні всюди, «кричить» нам про радісних батьків і щасливі сім’ї. Але вона не говорить нам про те, хто насправді ховається за красивим рекламним буклетом. Є випадки, коли сім’ї – фіктивні, коли «подружжям» можуть виявитися і гомосексуальні пари, і ґвалтівники. Вона не говорить про те, що Україна взагалі не може контролювати, що стається з дітьми, яких вивозять закордон. Про ставлення до самої жінки – адже по суті це – експлуатація жінки. Рабство, на яке вона погоджується через бідність. І ніколи б не погодилася, якби не заробіток.

То де ж права жінки, яка народжує, і самої дитини?

Я просто викладу вам один із договорів, який підписує сурогатна мати перед наданням «послуги».

Пунктом 2.4 Обов’язки Сурогатної матері, жінка, яка підписує угоду, фактично потрапляє в рабство. Вона має звітувати за кожен свій крок, бути готовою зустрітися з генетичними батьками, коли вони цього забажають, не має права плавати, користуватися транспортом, зобов’язана погоджувати всі свої дії.

Згідно з договором, сурогатна мати не має права на дитину, яку народила. Вона зобов’язується передати дитину відразу після пологів (пункт 2.4.25) акушерці. А у випадку, якщо батьки від цього відмовляться, вона вимушена віддати дитину в державну установу.

При цьому вона не має права на інформацію щодо генетичних батьків – хто вони, де буде жити дитина. І зобов’язуються не шукати дитину після народження (згідно з пунктом 2.4.26)

Згідно з пунктом 4.11 сурогатна мати повинна повернути всі кошти, витрачені на неї потенційним батькам, якщо, на їх вимогу за відсутності медичних протипоказань (які виявляє ця ж клініка), відмовиться від переривання вагітності.

Такий формат «передачі» дитини перетворює дитину на об’єкт договору, на товар, за який платять. А якщо «товар» не підходить – договір передбачає можливість його позбутися.

Зокрема, «відхилення від норми» трактується ним як «наявність вроджених та/або спадкових захворювань, інших патологій, вад розвитку Дитини або будь-які недоліки у здорової Дитини, як, наприклад, недоліки ваги, росту тощо». Тобто через те, що дитина менше важить – від неї можуть позбутися?

Це не можливість для бездітних пар. Це заробляння грошей на торгівлі дітьми.

А як почуває себе така мама? Жінка, яка 9 місяців виношує дитину, яка позбавлена права на неї, на інформацію щодо того, де вона і що з нею?

2.4.43 Сурогатна мати погоджується не доглядати за власною дитиною, якщо в дитини буде інфекційна хвороба, а також за потреби змінити її місце проживання з 7 місяця вагітності.

Чи хтось цікавився, як почувають себе діти сурогатної матері? Як мамина вагітність, яка потім зникає, впливає на них?

Жінка – це по суті інкубатор, який не має права на власне тіло. Хтось говорить про те, що сурогатна мама – робить добре діло. Погоджується допомогти іншим.

Читаючи цей договір, чи погодиться жінка, яку не змусили обставини, на таку «добру справу».

Фото: ВВСДжерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»

Back to top button
Facebook
Close