Міфи про сусідів або Чи покаже лукашенко «звідки на білорусь готується напад»
Протягом кількох днів найбільш обговорювана тема — можливість повторної атаки на Україну з території Білорусі.
Зважаючи на це, навколо неї створено чимало фейків та маніпуляцій, покликаних посіяти страх та паніку як у середовищі українських захисників, так і серед цивільного населення. Проте деякі з «правдивих» повідомлень не те, що не відповідають дійсності, а є відверто абсурдними. Центр потидії дезінформації при РНБО України повідомляє про фейки та маніпуляції:
- «Дипломатична Нота»
Ввечері 8 жовтня до МЗС Білорусі було викликано Посла України в Мінську І.Кизима. Під час вимушеного візиту українському послу вручили дипломатичну ноту через нібито підготовку України до удару по території Білорусі.
В МЗС України миттєво на це відреагували, повідомивши, що «ця інформація не відповідає дійсності» та категорично відкинули «чергові інcинуації білоруського режиму». При цьому в українському МЗС наголосили, що «Україна ніколи не зазіхала на чужі території та чітко дотримувалася основоположних норм і принципів міжнародного права та Статуту ООН».
Не виключили в міністерстві й те, що «вручення дипломатичної ноти могло бути частиною плану росії зі вчинення провокації та подальшого звинувачення України».
- «Розгортання регіонального укрупування»
10 жовтня президент Білорусі о.лукашенко заявив, що «через загострення на західних кордонах союзної держави» було досягнуто домовленостей щодо «розгортання регіонального угруповання російської федерації та Республіки Білорусь». За його словами, «коли рівень загрози досягає нинішнього рівня,
<…> починається задіяння угруповання союзної держави». Також він повідомив, що «угруповання почало формуватися протягом двох днів».
Проте ця інформація не підтверджується українськими силовиками. Так, ще 1 жовтня Командувач Об’єднаних сил ЗСУ С.Наєв заявив, що «вздовж державного кордону Білорусі утримуються до семи батальйонно-тактичних груп». При цьому вже «майже півроку тривають систематичні навчання на території республіки, в яких задіяні як їхні збройні сили, так і інші складові їхнього сектору безпеки».
- «Ракетний терор – підготовка до наступу»
Ще один «популярний» серед ворожих пропагандистів інформаційний «вкид» полягає в тому, що ракетний удар рф по Україні є підготовкою окупантів до широкомасштабного наступу на фронті, у тому числі і з території Білорусі.
Та знову ж таки ця інформація не відповідає дійсності. Як повідомив радник голови МВС України В.Денисенко, «є якісь мобілізовані, які поки що перебувають на території росії <…> великих пересувань людей, техніки до наших кордонів непомітно <…> Станом на зараз говорити, що завтра-післязавтра знову починається масова атака з усіх боків включно з Білоруссю – цього точно немає».
- «Зняття стурбованості білоруських братів»
10 жовтня член російської Держдуми а.картаполов заявив, що «необхідності в участі в СВО в Україні спільних сил рф та Білорусі немає», а розгортання сил націлене винятково на те, щоб «зняти стурбованість білоруських братів». При цьому а.картаполов наголосив, що це відбудеться «у відповідь на дії наших опонентів», насамперед Польщі, яка на кордоні з Білоруссю розпочала розгортання сил.
Така заява є маніпуляцією та продовженням штучної риторики, що нібито у Польщі є плани введення військових до Білорусі з метою анексії її територій.
- «В погоні за панікою»
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Метою інформаційних вкидів є поширення панічних настроїв серед цивільного населення та українських захисників для різкого зниження обороноздатності України. І зважаючи на цілий ряд гучних поразок рф на полі бою, а також напружену ситуацію всередині самої росії, рівень інформаційного терору лише зростатиме.
- Тому закликаємо дослухатись винятково офіційних джерел інформації.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-10-11 06:16:52