Україна і світ

Ми зможемо ефективно протистояти ракетним атакам, коли в нас з’явиться хороша натівська авіація

Про це сказав під час брифінгу в Military Media Center військовий аналітик полковник Петро Черник, відповідаючи на запитання щодо протидії ракетним атакам на дистанції близько 200 морських миль.

— Я є прихильником авіаційного комплексу F-16, який може брати на борт унікальну далекобійну ракету АGM-158, котра може завдавати уражень на відстані від 300 до 1000 км. Це абсолютно робоча схема, — зазначив аналітик.

 За його словами, рано чи пізно таке озброєння з’явиться в Україні, бо 100 млн доларів США, які виділив Конгрес ще минулого року, обов’язково будуть реалізовані на підготовку наших пілотів.

— Коли така зброя буде в нашому розпорядженні, ми зможемо суттєво покращити перекриття в ракетній частині північно-західної частини Чорного моря. Хоча, на мій погляд, і зараз у нас досягнутий доволі серйозний ракетний паритет — це і наші «Нептун» і, звичайно, UGM-84 «Гарпун», які неймовірно добре себе показали.

Аналітик упевнений, якщо противник наважиться на суїцидальну для себе операцію морського десанту, це озброєння якісно виконає свою роботу.

Однак військовий експерт не радить нехтувати ракетними залпами.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

— Попри те, що протиповітряна оборона досягла коефіцієнта успішності в межах 80 %, а інколи до 90 %, все ж допускає прориви. 10 % — це багато, це може бути кілька ракет, бойова частина калібру яких від 250 до 400 кг, — це дуже серйозна загроза. Тож коли чуєте, що працює протиповітряна оборона, — подбайте про свою безпеку, — наголосив він.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-02 13:29:04