Україна і світ

Ми всі у схожих умовах: Нікіта Кісельов про Євробачення, контент РФ та особисте


Нікіта Кісельов сучасний український артист, який підкорює серця слухачів. У своїх піснях він торкається найсокровенніших почуттів, як-от кохання, втрата і внутрішній біль.

Сьогодні співак ділиться думками про свою музику, найбільші виклики на шляху до успіху, а також про особисте життя, яке він намагається залишити поза увагою публіки. В ексклюзивному інтерв’ю Life. Фактам ICTV Нікіта Кісельов розповів про особисте життя, участь у Євробаченні й те, як ставиться до російськомовних українців.

Фото: PR

Нікіта Кісельов про творчість

– Ваша музика часто про кохання і втрати. Наскільки ці історії автобіографічні?

– Моя музика здебільшого про кохання, вона розповідає про це почуття з нотками святковості про те кохання, яке є, яке живе поруч зі мною у цей самий момент. Це і мої особисті історії, і переживання моїх близьких, знайомих, друзів чи родичів.

Часто мене надихають сюжети з фільмів чи книг, які я читаю. А ще це історії, які я бачу щодня, спостерігаю за ними, переймаю емоції та знаходжу в цьому натхнення.

– Якщо говорити про нові фіти із артистами, із ким би ви хотіли випустити новий спільний трек?

– Мрію створити потужний чоловічий дует, який передасть справжню чоловічу силу. Це точно буде пісня про почуття, про кохання, про ті емоції, які одна жінка здатна викликати в усіх чоловіків цього світу. Я впевнений, що ці плани я обов’язково реалізую. Сподівався, що це станеться у 2024 році, але, ймовірно, вже у 2025-му все ж вдасться це втілити.

– Як ви вирішуєте, яка пісня підходить саме вам, а яку варто віддати іншому виконавцю?

– Для мене, як автора, це завжди дуже складне рішення. Коли я пишу пісню, ніколи не можу точно сказати, чи стане вона хітом. Натомість, коли я слухаю пісні для інших артистів, відчуваю, чи сподобаються вони публіці. Але з моїми власними піснями все значно складніше тут я, можна сказати, засліплений.

Фото: PR

– Скільки коштує авторська пісня Нікіти Кісельова? Який найбільший гонорар отримано за написаний текст?

– Вартість пісні може дуже варіюватися. Все залежить від артиста, для якого вона створюється, та від завдання, яке переді мною стоїть.

Наприклад, це може бути пісня, яку я вже написав, та раптом вона сподобалася артисту, який захотів додати її до свого репертуару. Або ж артист приходить із власною ідеєю чи історією, яку хоче втілити, і йому потрібен автор, щоб передати її через пісню.

Це дуже індивідуальний процес, тому й ціна завжди різна. Іноді все вирішує натхнення чи спільна енергія: хтось може отримати пісню безкоштовно, записавши дует зі мною. Усе залежить від обставин і взаєморозуміння.

Найбільший гонорар я отримав до повномасштабної війни. Зараз усе кардинально змінилося, і ми працюємо передусім для розвитку української музики й культури.

У цей непростий час головне дарувати людям тепло, допомагати їм відчути підтримку через музику. Саме тому ми заробляємо гроші, щоб продовжувати створювати якісну українську музику й рухатися вперед.

– Ви відчуваєте конкуренцію в українському шоу-бізнесі? Можливо, є хтось, що вас справді дратує?

– Конкуренція, звісно, є, але я сприймаю її більше як спортивний інтерес. Усі прагнуть досягти своїх цілей, і це дуже мотивує. Коли у когось із колег з’являються нові досягнення чи перемоги, це спонукає рухатися вперед і тебе. Мені здається, що в кожного артиста можна знайти щось корисне: перейняти досвід, побачити помилки або надихнутися їхніми перемогами.

Зараз ми всі, так би мовити, на одному полі, у схожих умовах. Усі пишемо пісні в умовах Великої війни в Україні. І це час не для заздрощів чи конфліктів, а для спільного розвитку.

Я вірю, що українська музика переживає свій розквіт, і я щиро радію за це.

Це час української музики, і бути її частиною це велика гордість.

– Багато артистів зараз стають політично активними. Як ви ставитеся до цієї тенденції?

– Я вважаю, що кожен артист сьогодні має право і навіть обов’язок висловлювати свою позицію щодо політики та війни. Це справедливо, адже таким чином вони мають змогу донести важливі меседжі до великої аудиторії.

Зазвичай артисти кажуть правильні речі, підтримують Збройні сили України, організовують збори коштів і загалом роблять великий внесок у нашу перемогу. Це надзвичайно важлива робота, тож вона має тривати.

Мистецтво, голос публічних осіб і їхня активність зараз допомагають об’єднувати людей і наближати нас до спільної мети.

Фото: PR

– Як музика допомагає підтримувати дух під час війни? Чи плануєте присвячувати пісні воєнній тематиці?

– Кохання є тим почуттям, яке найбільше підтримує під час війни. Я почав свою творчу діяльність саме завдяки тому, що зрозумів, як кохання може давати сили і тримати людей.

На фронт наші герої ідуть заради кохання, заради своїх близьких, своїх домівок і половинок. Це почуття об’єднує всю нашу країну. Моя музика про це про силу любові, яка підтримує нас усіх.

– У День Святого Миколая ви презентували свій новий трек Білі подушки: про що цей реліз, чому вирішили виходити з новим треком саме у це свято?

– Білі подушки це мій подарунок для моїх слухачів під подушку на день Святого Миколая.

Я подумав, що дуже символічно буде саме в цей день презентувати свою нову чуттєву роботу і акцентувати її таким чарівним і магічним святом, яке я сам дуже люблю, зокрема через традицію робити подарунки. А новий реліз для мене дуже особливий, про велике кохання, ніжність, тепло, про маленький мікровсесвіт, в якому живуть двоє людей, і ліжко, в якому хочеться лежати цілий день і проводити час зі своєю коханою людиною.

Нікіта Кісельов про участь у Євробаченні

– Чи були у вас думки взяти участь у Нацвідборі на Євробачення?

– Конкурс Євробачення завжди викликає в мене великий інтерес. Я стежу за ним, підтримую наших представників і щиро вболіваю за Україну.

Мені подобається слухати пісні учасників з різних країн і спостерігати за розвитком музики на цьому масштабному рівні. Однак я відчуваю, що своє конкурсне життя вже пережив у дитинстві. Україна має талант став для мене знаковим досвідом, після якого я здобув першу популярність. Багато людей досі пам’ятають, як я співав Молитву, адже для мене це вже була величезна сцена.

Зараз я розумію, що участь у таких масштабних конкурсах вимагає багато емоційних і фінансових ресурсів.

У теперішніх реаліях я відчуваю, що мої зусилля краще спрямувати на створення музики та підтримку свого емоційного і ментального балансу. Це дозволяє мені дарувати людям те, що дійсно важливо зараз щирі пісні та позитивні емоції.

Тому поки що Євробачення це не моє. Але я завжди залишатимуся його палким шанувальником.

Фото: PR

– Також цікаво, чи є у вас фаворити серед українських виконавців, які брали участь у Євробачення?

– Євробачення дійсно стало потужним трампліном для багатьох українських артистів, дозволяючи їм розкрити свій талант і вийти на міжнародну сцену. Особливо хочеться відзначити дует Tvorchi, який зумів привернути увагу своєю унікальністю, а також Melovin, чий виступ став справжньою подією.

– Як Євробачення впливає на кар’єру артиста та чи варто українським музикантам активно боротися за право представляти країну?

– Я переконаний, що успіх артиста складається не лише з участі в конкурсах, а і з його пісень, фанбази та щирості, з якою він доносить свою музику до людей. Але Євробачення безсумнівно допомагає донести творчість до ще більшої аудиторії.

Для музикантів, які готові боротися на конкурсній основі, пройти всі етапи відбору та викладатися на максимум, Євробачення чудовий досвід і потужний старт для кар’єри.

Про особисте життя

– Ваші пісні часто торкаються тем кохання, що викликає в шанувальників цікавість до ваших особистих стосунків. Чи вільне наразі ваше серце?

– Тема кохання для мене дуже особиста й навіть сакральна. Я переконаний, що особисте життя має залишатися особистим. Те, що я публічна людина і мене знають багато людей, не означає, що я повинен відкривати всі аспекти свого життя. Я розумію, що публічність стосунків часто негативно впливає на них.

Хейт в інтернеті, постійні обговорення й дискусії з боку шанувальників чи хейтерів усе це створює тиск, який може зруйнувати навіть найміцніші зв’язки. Тому я вважаю, що це питання має залишатися відкритим.

Що можу сказати точно моє серце завжди зайняте. Зайняте тими людьми, яких я щиро люблю й які є для мене найважливішими в житті.

– У вас із співачкою Skylerr є уже дві спільні пісні – й обидві вони про любов. Людей цікавлять ваші стосунки. Чи є між вами іскринка поза сценою?

– Щодо нас із Skylerr, то дійсно, є багато чуток і коментарів від наших слухачів на різних платформах. Я можу сказати, що на сцені ми справді відчуваємо особливі емоції один до одного.

Кожного разу, коли ми працюємо над нашою музикою, ми занурюємося в атмосферу кохання, і ця іскра однозначно є. Без цієї справжньої емоції наш дует не зміг би завоювати серця мільйонів. Люди не повірили б у ці почуття, якби ми просто грали їх. Тому, так, можна сказати, що між нами є особлива іскра.

– Як ви ставитеся до зради у стосунках? Чи мали особистий досвід?

– До зради я ставлюся негативно. Для мене довіра це основа, на якій тримаються любов і стосунки, особливо якщо йдеться про довготривалі зв’язки.

Я не можу сказати, що мав такий досвід, але впевнений, що не зміг б продовжувати стосунки з людиною, яка зрадила мою довіру.

Про російську мову і контент країни-агресора

– Як ви ставитеся до російськомовних українців, які продовжують спілкуватися російською, але підтримують Україну? Можливо, маєте особистий досвід переходу на українську мову або зміни своїх поглядів щодо використання російської?

– Я вважаю, що в громадських місцях ми повинні спілкуватися українською мовою, адже це наша державна мова, наша історія, наша культура. Кожен українець має знати українську, тож, хоч і немає жорстких законів, я вірю, що важливо розмовляти не лише вдома, а й у публічному просторі.

Моя особиста думка, звісно, альтруїстична. Я розумію, що багато людей, особливо старше покоління, все своє життя спілкувалися російською, тому для них перехід може бути важким, але це можливо.

Є чимало прикладів, коли люди переходять на українську, навіть якщо раніше нею не володіли. Той же Ектор Хіменес-Браво, наш відомий шеф-кухар, все своє життя говорив зокрема й російською, а потім вивчив українську. Це чудовий приклад для нас усіх.

Для мене особисто українська мова стала новим натхненням у творчості.

Вона відкрила для мене нові сенси, і я відчуваю, як вона живе в моєму серці, в моїх коренях. Вона дійсно неймовірно мелодійна, вона здатна передати такі глибокі емоції, і я ціную це.

– Як ви ставитеся до виконавців, які продовжують популяризувати російськомовний контент?

– Російську музику, безумовно, потрібно виключати з українського медіаполя. Це навіть не питання це необхідність. Якщо такого закону ще немає, я готовий підтримати його підписання. Адже гроші, які надходять до бюджету країни-агресора, і кожен елемент російської культури, що потрапляє в наші маси, не має права на існування в Україні.

Ми вже по горло ситі російськомовним контентом, тож я вважаю, що треба негайно припиняти це.

– Чи повинні українські слухачі відповідальніше підходити до свого вибору музики, уникаючи контенту?

– Безумовно, українські слухачі повинні підходити до свого вибору музики відповідально.

Важливо розуміти, що споживання контенту, пов’язаного з країною-агресором, може мати вплив. Це не лише про музику, а й про ті сенси, які вона несе. Російськомовний контент, який просувається з певною пропагандою, може впливати на свідомість і формувати певні ідеї. Тому важливо підходити до цього з усвідомленням і обирати те, що підтримує нашу культуру та цінності.

Про минуле та мрії

– Якби ви могли зазирнути в минуле, що б сказали собі молодшому?

– Молодшому я б побажав, щоб мені щастило. Але насправді мені й так щастить. Дякую Богу і всім, хто мене підтримує. Я дуже вдячний, що не вагався у своїй мрії і йшов до неї всім серцем. Вірю, що я на правильному шляху.

– Якби у вас був шанс заспівати або написати пісню для свого кумира, хто б це був і чому?

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

– Я б дуже хотів, щоб мою пісню заспівала Вітні Г’юстон, на жаль, її вже немає серед нас. Я так і не зміг потрапити на її концерт, але її пісні стали для мене джерелом натхнення ще з дитинства. Моя мама часто ставила її пісні замість колискових, бо я безмежно захоплювався її голосом. Якщо б у мене була можливість, я б написав для неї найкращу пісню, але, напевно, вже в наступному житті.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-07 14:17:00