Україна і світ

Метро не підійде? В яке укриття бігти у разі ядерного удару

Кандидатка біологічних наук, співзасновниця наукпоп ресурсу Chornobyl insight Катерина Шаванова в ефірі Єдиних новин розповіла про укриття у разі застосування ядерної зброї.

– Ми беремо найкраще з того, що в нас є. Ви маєте туди швидко переміститися, це те місце, куди ви ходите щоразу під час повітряної тривоги. Сім місяців пройшло, у вас маєте бути таке місце, – каже Шаванова.

Також вона зазначила, що метро підходить для тих, хто в ньому опинився.

– До метро ви також не встигните дістатися. Я не уявляю, хто може встигнути – метро закриється через п’ять хвилин після сигналу тривоги. Навіть з будинку, яке біля метро, ви не добіжите. Якщо ліфти будуть вімкненні, електреки не буде, вам потрібно буде схопити себе, дітей, тварин і вибігти за п’ять хвилин. Це нереально, – говорить експерт.

Крім того, метро гарне укриття, коли удари йдуть постійно, людина туди потрапила і живе там якийсь час.

– Тобто це має бути те укриття, яким ви постійно користуєтесь під час повітряних тривог. Так, його бажано обладнати, вентеляцію треба бути закрити, аби радіонукліди не потрапили всередину, – інформує вона.

Також Шаванова додає, що бажано, щоб була вода та альтернативні шляхи зв’язку, це може бути радіо на батарейках. Адже найголовніше за таких обставин – це інформація, сповіщення від офіційних органів про евакуацію та поточну ситуацію.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-10-04 01:14:31