Львівський портал

Мешканець Львівщини став донором трьох органів

Лікарі в Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова пересадили серце та дві нирки від посмертного донора. Таким чином, медики врятували життя трьом людям. Про це повідомив головний лікар медзакладу Олег Самчук.

За його словами, донором для трьох людей став 32-річний житель Львівщини. Чоловік отримав несумісну із життям травму голови. Згоду на донорство органів дали мама і старша сестра. Завдяки цьому рішення шанс на життя отримали одразу троє людей.

Олег Самчук зазначає, що операції розпочалися опівночі і завершилися вранці у вівторок.

Серце отримав 48-річний житель Прикарпаття. Чоловік хворіє три роки, а у чергу очікування став лише у січні. Трансплантацію серця проводив кардіохірург лікарні Роман Домашич з командою командою Інституту серця МОЗ України.

Пересадкою двох нирок займалася команда Центру трансплантації лікарні швидкої медичної допомоги під керівництвом Максима Овечко.

Одну нирку пересадили 43-річній жительці Львівщини. Вона хворіла з дитинства. Остаточно нирки відмовили 10 років тому після народження дитини. Відтоді жінка була на гемодіалізі.

Другу нирку отримав 46-річний львів’янин, власні органи якого перестали функціонувати через перенесену застуду. На гемодіалізі був з 2017 року.

Нагадаємо, торік у травні у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова відкрили сучасний Центр трансплантології, в якому хірурги роблять родинну і посмертну трансплантацію органів. Минулого року у липні у медзакладі вперше провели трансплантацію серця.

Лише упродовж минулого року у Львові трансплантували шість сердець, дві печінки, 23 нирки, а також підшлункова залоза.

Зазначимо, Львівський портал розповідав історії тих, кого врятували львівські трансплантологи. Детальніше читайте за посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Олег Самчук

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-06-01 11:07:24

Back to top button