Мерія хоче допомогти Львівському медуніверситету «порозумітися» з депутатом-забудовником
Депутат Львівської міськради Назарій Бербека та його бізнес-партнер Тарас Дідик не полишають спроб збудувати апарт-готель в історичному ареалі впритул до Львівського медичного університету. Оскільки виш виступає категорично проти, бізнесмени після певного затишшя залучили до справи вже саму мерію – зараз вона пропонує виступити «майданчиком для комунікації та розвитку взаєморозуміння». Про це повідомляє Львівський портал.
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького сповістив, що отримав офіційне звернення від керуючого справами виконкому Львівської міськради Євгена Бойка.
У ньому вказано, що до мерії звернулось ТОВ «Компанія «Парктрейд» й висловило готовність до «співпраці та пошуку компромісу» стосовно будівництва на вул. Пекарській, 52. Підприємство також пропонує створити робочу групу із залученням фахівців у сфері архітектури та історичного середовища, профільних депутатських комісій та представників медунівеситету.
Відтак Євген Бойко у листі зазначає, що Львівська міська рада готова стати «майданчиком для комунікації та розвитку взаєморозуміння» між забудовником та медичним вишом.
«З огляду на публічну позицію, яка була озвучена в медіапросторі, та намаганням врахувати інтереси освітньої спільноти, місто готове виступити майданчиком для комунікації та розвитку взаєморозуміння. Всебічний розвиток міста можливий лише на основі професійності, відкритості та залучення зацікавлених сторін – фахівців із містобудування та освітнього середовища», – йдеться у зверненні керуючого справами виконкому.
Реагуючи на це звернення, у Львівському медуніверситеті заявили, що не розуміють, що має обговорювати чи досліджувати така робоча група, адже чинне законодавство забороняє будувати впритул до їхнього головного корпусу те, що бажає забудовник.
Так, навчальні корпуси на вул. Пекарській, 52 є пам’яткою архітектури місцевого значення. Також вони розташовані у межах історичного ареалу Львова, де діють обмеження на будь-яке будівництво.
Закон України «Про охорону культурної спадщини» чітко визначає охоронні межі пам’яток, у яких заборонені будь-які містобудівні, архітектурні чи ландшафтні роботи. У випадку з головним корпусом Львівського медуніверситету це 100 м. А земельна ділянка, на якій хочуть звести апарт-готель, повністю входить у цю охоронну зону, тому таке будівництво тут неможливе.
«Ми не бачимо предмету вивчення чи обговорення робочої групи, оскільки будь-яке нове будівництво на означеній території – це порушення діючого законодавства. А ми знаємо, як чутливо міська влада ставиться до таких порушень. Ми цілком поділяємо непохитну позицію міського голови Львова Андрій Садовий боротися проти рішення Київського окружного адміністративного суду, який скасував історико-архітектурний опорний план Львова і тим самим відкрив шлях до свавілля та хаосу в забудові міста. “Наш обов’язок – зберегти історичну спадщину Львова для майбутніх поколінь львівʼян, а не забудовників”, – ця цитата пана Садового цілком виражає й нашу позицію в ситуації з ТОВ “Компанія Парктрейд”», – наголошують у Львівському медичному університеті.
Замість старих гаражів у привабливому місці хочуть збудувати житло
Історія про зведення житла відразу впритул до головного корпусу Львівського медуніверситету тягнеться ще з 2018 року. Саме тоді у мерії розробили детальний план території вул. Пекарської, яким якраз і «вписали» в містобудівну документацію можливість будівництва тут житлового будинку на 6 поверхів із підземним паркінгом.
Йдеться саме про земельну ділянку на вул. Пекарській, 52 площею 0,2948 га (кадастровий номер 4610137200:04:001:0035), яка досі належала до зони Г-3 – зони вищих навчальних закладів та закладів середньої спеціалізованої освіти. Натомість її мали перевести у зону малоповерхової житлової забудови (Ж-2).
Натисніть на зображення для збільшення
До 1960-х років ця ділянка входила до комплексу земель університету, однак тоді її відвели під будівництво гаражів для працівників вишу. Згодом земля перейшла в комунальну власність.
Розробити вищезгаданий детальни план території у 2018-му мерію просив багаторічний орендар ділянки автогаражний кооператив «Під горою медик». Аргумент був такий: на місці гаражів збудують житловий будинок, квартири в якому начебто дадуть працівникам вишу. Директором кооперативу, до якого входять 49 людей, є юрист і колишній працівник Львівської міськради Роман Оліярник. Примітно, що самого Романа Оліярника в переліку викладачів ЛНМУ немає.
Сам медуніверситет категорично виступив проти, назвавши це «будівельною аферою». Громадські слухання завершились скандалом, керівництво вишу вимагало від влади не допустити цього будівництва. Львівська міська рада зі свого боку заявила, що якщо забудовник не порозуміється з університетом, то вона не відстоюватиме його інтереси. Сам детальний план території у мерії віришили відкласти і доопрацювати.
Проєкт будівництва 6-поверхового житлового будинку (2018 рік)
У серпні 2023 року після певного затишшя Львівська міська рада віддала земельну ділянку на вул. Пекарській, 52 в оренду новоствореному на той час ТОВ «Компанія «Парктрейд», адже це підприємство викупило всі гаражі, розташовані за цією адресою, в кооперативу «Під горою медик».
Судячи з ухвали, цільове призначення ділянки вже було змінене на житло, а торік його ще раз змінили на будівництво й обслуговування громадських будівель. На це Львівський медуінверситет вкотре відреагував обуренням і протестом.
Зараз впритул до навчальних корпусів хочуть звести 6-поверховий «апарт-готель». У таких випадках зазвичай ідеться про звичні квартири, але з якими є певні юридичні тонкощі. Забудовник стверджує, що весь перший поверх віддадуть під соціальну функцію: освітній хаб та поліклініку.
Забудовник – депутат і його бізнес-партнер
Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Компанія «Парктрейд» – будівельна фірма, створена у січні 2023 року. Її власниками є порівну є відомий львівський бізнесмен Тарас Дідик і депутат Львівської міської ради від «Європейської Солідарності» Назарій Бербека. Вони обоє відомі як співвласники будівельної компанії «Нова оселя».
Примітно, що саме «Нова оселя» раптом вирішила рятувати незавершений бізнес-центр у Шевченківському гаю, який врешті відкрили після 8 років будівництва.
Раніше Назарій Бербека і Тарас Дідик були пов’язані з ОСББ «Грушевський», якому після скандалів таки дозволили звести багатоповерховий будинок у самому центрі Львова. Торік суд призначив експертизу цього будівництва.
Фірми Бербеки і Дідика також будують масштабний ЖК Safe Town на вул. Кульпарківській, а також багатоповерхівку на вул. Володимира Великого. Нещодавно підприємству, пов’язаному з цими бізнесменами, мерія дала землю під нове житло на просп. Чорновола.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-11-14 12:13:00