newstop

Медики виявили новий симптом коронавірусу

Якщо ви перестали відчувати запахи, то необхідно терміново звернутися до лікаря

419277

Раптова втрата нюху (аносмія, – ред.) може бути ще одним симптомом зараження новим різновидом коронавірусу. Про це пише BBC з посиланням на заяву Британської асоціації оториноларингології (ENT).

Цей симптом може проявлятися при відсутності інших ознак захворювання, тобто такі пацієнти можуть бути прихованими носіями Covid-19, відзначають медики.

За даними організації, є переконливі докази, що цей симптом з’являвся у коронавирусных пацієнтів у Південній Кореї, Китаї та Італії.

У Великобританії, США, Франції та північної Італії відзначається раптове зростання випадків аносмія, говориться в спільній заяві професора Клер Хопкінс з Британського товариства рінологів і професора Нирмала Кумара з асоціації оториноларингології

“Ці пацієнти можуть бути одними з раніше невідомих прихованих носіїв, які сприяли швидкому поширенню Covid-19. На жаль, симптоми цих пацієнтів не відповідають нинішньому критерієм для здачі аналізів або самоізоляції”, – йдеться в заяві.

Лікарі рекомендують враховувати цей симптом як один з інструментів для виявлення коронавирусных пацієнтів, які не страждають від високої температури або сухого кашлю.

“Існує ймовірність, що якщо будь-якого дорослого з аносмией, але без інших симптомів попросять самоізолюватися на сім днів, ми могли б зменшити кількість безсимптомних хворих, які продовжують діяти як переносники, не усвідомлюючи необхідність самоізоляції”, – кажуть у ENT.

Раніше 62-річна заступник міністра охорони здоров’я Британії Надін Доррис, яка перехворіла коронавірусом, розповіла, що втратила нюх і смак після хвороби.

Крім того, про аносмія як про симптом коронавіруса говорив німецький вірусолог професор Хендрік Стрик. За його словами, втрата смаку і нюху на кілька днів спостерігалася у двох третин надходили до нього пацієнтів.

417728

Джерело: www.112.ua