Україна і світ

Мав створити реєстр донорів, а завдав збитків на 2 млн грн – СБУ викрила ексчиновника МОЗ

Кіберфахівці СБУ викрили колишнього заступника міністра, що завдав держави збитків на два млн гривень та зашкодив створенню реєстру донорів: єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів. Через  що не відбулося її інтегрування до систем іноземних держав та міжнародних організацій.

У МОЗ мали запровадити електронний реєстр живих донорів стовбурових клітин згідно з програмою реформування медичної галузі.  Гроші під запуск проєкту були надані у вигляді кредитних коштів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Для впровадження заходів цифровізації заступник міністра уклав угоду з керівником однієї зі столичних ІТ-компаній наприкінці 2018 року. Підприємство отримало кошти на встановлення в міністерстві програмного забезпечення для роботи реєстру донорів.

Та підрядники не виконали договірних зобов’язань і не надали МОЗ необхідні технології. При цьому високопосадовець МРЗ підписав акт приймання-передачі програмної продукції.

На підставі здійсненого кіберрозслідування та зібраних доказів Служба безпеки ініціювала проведення судових комп’ютерно-технічних і почеркознавчих експертиз, які підтвердили причетність колишнього чиновника до незаконних дій.

Слідчі ДБР наразі повідомили колишньому високопосадовцю про підозру.

гроші
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-09-28 13:04:08