Україна і світ

Мандрівки за коронавірусними правилами в Україні. Як це контролюватимуть та приклад Франції

В автобусах, потягах і літаках. Збираєтесь у мандрівку – готуйтесь до нових правил. Тепер вони стосуватимуться не лише міжнародних сполучень. Нові обмеження для тих, хто подорожує всередині України. З однієї області в іншу.

Вже з наступного тижня для таких мандрівок кожен пасажир повинен мати при собі ,або негативний ПЛР-тест, або сертифікат про вакцинацію. Для жовтої зони достатньо одного щеплення. Для червоної має бути дві дози. Обмеження не стосуватимуться електричок і міського транспорту.

“Все для того, аби зменшити розповсюдження коронавірусу“, – кажуть у Міністерстві охорони здоров’я. Кількість хворих цього тижня побила новий рекорд, 19 тис. за добу.

Що головніше: квиток або ж сертифікат? У перевізників нині питань більше, аніж відповідей.

Квиток квитком, але без тесту чи сертифікату у потяг точно не пустять. Вже визначились в Укрзалізниці. І тут не має значення, що проїзний документ купили ще до обмежень.

Аби спростити завдання пасажирам, на перонах залізничники планують розташувати спеціальні лабораторії, де пасажири зможуть робити Covid -тести. Звісно, за власні кошти. Для посадки згодиться й експрес-тест, зроблений не пізніше 72 годин до мандрівки. А от перевірятимуть всі ці документи провідники.

Нові коронавірусні правила у транспорті, не єдине над чим задумалися чиновники. У Львові, приміром, хочуть піти далі. Обмежити доступ невакцинованих до кав’ярень і ресторанів.

У європейських країнах такі норми діють вже кілька місяців. Без Covid-сертифікату не можна зайти до Європарламенту чи інших держустанов, а також міжміського транспорту.

Як це працює у Франції? Потрібні документи перевіряє водій. У Франції наразі вакциновані 86% громадян. Тож під час посадки в автобус QR -коди є у всіх – або в телефоні, або на папері.


Прогнози медиків для України не втішні. Штам Дельта значно небезпечніший за попередників. Тому карантинні правила, як не крути, доведеться робити ще жорсткішими.

Запорізька область, місто Мелітополь. Тут місцеві чиновники, не чекаючи на урядові обмеження, запровадили свої правила проїзду в міському транспорті. Не вакцинованих не пускають.

Але іншого виходу чиновники не бачать. У місцевій інфекційній лікарні вільних ліжок вже немає.

До Ради хочуть впускати лише з Covid-сертифікатом

У Верховній Раді України планують розглянути проект постанови, яка передбачає обмеження на відвідування будівлі парламенту невакцинованими особами.

Про це поінформував сьогодні на брифінгу після засідання погоджувальної ради депутатських фракцій спікер ВР Руслан Стефанчук.

Йдеться про проект постанови № 6154 Про додаткові заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-18 18:19:21

Back to top button