Україна і світ

Макрон пообіцяв Тихановській допомогти вирішити політичну кризу в Білорусі

Світлана Тихановська на зустрічі у Вільнюсі з президентом Франції Еммануем Макроном отримала обіцянку допомоги у переговорах щодо врегулювання політичної кризи в республіці Білорусь та звільнення політичних в’язнів.

– Він пообіцяв нам зробити все, щоб допомогти в переговорах (по вирішенню) політичної кризи в нашій країні, – сказала Тихановська.

Тихановська хоче домагатися проведення повторних президентських виборів протягом року, тому має намір заручитися підтримкою ЄС в питанні врегулювання політичної кризи в країні.

– Дуже важливо, що європейські країни не залишилися байдужими до того, що відбувається в Білорусі. Франція як одна з найстаріших демократій відмінно розуміє нас.

Тому я збираюся нагадати пану Макрону про нашу головну мету – проведення нових вільних і демократичних виборах, які повинні відбутися протягом цього року, – сказала Тихановська.

Протести в Білорусі

Вибори президента Білорусі закінчилися масовими акціями протесту, оскільки народ вважає результати сфальсифікованими та вимагає чесного перерахунку голосів.

За результатами ЦВК, Олександр Лукашенко начебто набрав 80,1% голосів, а опозиційний кандидат Світлана Тихановська – 10,12%.

Це стало головної причиною початку масових демонстрацій, які увінчалися не менш масовими затриманнями мирних білорусів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-09-29 11:50:58

Back to top button
Close