Львівський портал

Львів’янин представить Україну на найпрестижнішому у світі кулінарному конкурсі

В Україні вперше провели національний відбір на найпрестижніший у світі кулінарний конкурс Bocuse d’Or. Перемогу здобув шеф-кухар зі Львова Максим Прихідько, який у 2022 році представить країну у фіналі конкурсу високої кухні. Про це повідомляє Львівський портал.

Нацвідбір Bocuse d’Or Ukraine відбувся в Києві 11 жовтня. За право представляти Україну на престижному кулінарному конкурсі змагалися вісім шеф-кухарів. За п’ять із половиною годин кожен із них мав подати усім членам журі по м’ясній і рибній страві.

Перемогу на національному відборі здобув 35-річний львів’янин Максим Прихідько – засновник на шеф-кухар Experimental restaurant, шеф-кухар гастрономічного простору Pro100 HUB. Стаж роботи – дев’ять років, два останні активно вивчає українську традиційну кухню. Помічником Прихідька на всеукраїнському конкурсі був Василь Фисюк, куратором – Андрій Валовий.

Максим Прихідько (по центру) на нацвідборі конкурсу Bocuse d’Or. Фото – Facebook Всеволода Поліщука

У березні 2022 року Максим Прихідько як представник України братиме участь у європейському фіналі конкурсу Bocuse d’Or, що пройде у Будапешті.

Зазначимо, Bocuse d’Or – всесвітній конкурс шеф-кухарів, який проводять раз на два роки. Його у 1987-му започаткував відомий французький ресторатор та шеф-кухар Поль Бокюз. Це престижне змагання неофіційно ще називають чемпіонатом світу серед кухарів, адже воно дозволяє талановитим шефам зарекомендувати себе на міжнародній гастрономічній арені.

Участь у Bocuse d’Or сьогодні беруть близько 70 країн світу. У кожній із них спочатку проводять національний відбір серед кухарів, потім його переможець відправляється на один із чотирьох континентальних відбіркових змагань: Європи, Америки, Африки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Зрештою до фіналу, який проходить у Ліоні (Франція), доходять 24 учасники, з-поміж яких обирають переможця.

У фіналі найпрестижнішого кулінарного конкурсу учасники готують стави протягом 5 год. 35 хвилин, а потім подають їх членам журі, до якого входять найвідоміші шеф-кухарі світу.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-10-12 15:18:23

Back to top button