Львів’яни крали гроші з рахунків людей через фальшиві сайти допомоги
На Львівщині правоохоронці викрили злочинну схему, учасники якої за допомогою фішингових сайтів крали гроші з рахунків людей, обіцяючи допомогу від держави та благодійних фондів. Про це Львівському порталу повідомили у відділі інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.
За даними слідства, львів’янин, залучивши п’ятьох знайомих, організував шахрайську схему, щоб обманом забирати гроші у людей.
Вони використовували фішингові сайти, які поширювались через месенджери та соціальні мережі. Спілкувались вони через чат, який створили в Telegram.
Потерпілим пропонувалось отримати нібито грошову допомогу від держави та відомого благодійного фонду за умови введення особистих даних для авторизації в онлайн-банкінгу користувача.
Проте насправді потерпілі перенаправлялись на фейкові сайти, які імітували сайти офіційних фінансових установ, де вони вносили номери банківських карток, паролі, логіни до своїх облікових записів.
Зловмисники отримували доступ до банківських рахунків, що дозволяло їм переказувати гроші на рахунки, які вони контролювали. Потім за ці кошти купували криптовалюту. За попередніми підрахунками, потерпілі завдано збитків на суму близько 800 тис. гривень.
Правоохоронці затримали фігурантів та за їх місцем проживання вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та інші речові докази. Також арештовано рахунки та автомобіль преміумкласу.
Шістьом учасникам злочинної організації повідомили про підозру у шахрайстві (ч. 5 ст. 190 КК України) та чотирьом із них пособництво несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж (ч. 2 ст. 361 КК України).
Крім цього, одному чоловіку інкримінують створення злочинної організації та керівництво такою (ч. 1 ст. 255 КК України), решті співучасників – участь у злочинній організації (ч. 2 ст. 255 КК України).
Що їм загрожує
Учасники організації, які були залучені до шахрайства, можуть отримати від п’яти до 12 років тюрми з конфіскацією майна, а фігурантам, які тільки допомагали в несанкціонованому втручанні, загрожує штраф від 51 000 до 119 000 гривень, обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років.
Керівник злочинної організації може отримати від семи до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: Львівська обласна прокуратура
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-04 14:53:00