Львівський портал

Львівські хірурги врятували 41-річну породіллю, в якої розірвалась артерія

Після народження п’ятої дитини, у жінки розірвалась яєчникова артерія і вона втратила два літри крові. Породіллю врятували медики лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Це – унікальний випадок, адже в українських наукових джерелах інформації про таке розташування аневризми немає, в англомовних – описано близько 30 випадків. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

 Свого синочка Михайла жінка народила в одному з пологових будинків Львова. Та на третю добу, вставши серед ночі погодувати маля, відчула раптовий нестерпний біль в животі та покликала на допомогу. Каретою швидкої жінку терміново доправили до лікарні святого Пантелеймона.

Комп’ютерна томографія показала: у породіллі розірвалася аневризма яєчникової артерії. Аневризма, тобто, потовщення судини, була розміром 3х5 см. Розпочалася сильна кровотеча. Через незвичне розташування аневризми жінка втратила два літри крові – уся кров зібралася в заочеревинному просторі між хребтом та внутрішніми органами, утворивши гігантську гематому. Це, власне, врятувало жінці життя, адже дало час довезти її до лікарні.

F57C8D35 6EA8 4FED 8F14 1EC6EFAE93A1

Однак, під тиском гематоми, оболонки заочеревного простору будь-якої миті могли розірватись. Це призвело б до раптової зупинки серця. Оперувати треба було невідкладно.

Хірургічне втручання тривало дві години. Лікарям вдалося зупинити кровотечу. Разом з аневризмою довелося видалити лівий яєчник. У реанімації жінка провела чотири дні. Далі її перевели у палату Центру хірургії.

Вже за тиждень жінка поїхала додому, де на неї дуже чекали новонароджений синочок та вся сім’я.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-01-18 16:47:46