Львівський портал

Львівські медики врятували чоловіка з розривом стравоходу

У Львові медики врятували 49-річного чоловіка, в якого розвірвався стравохід. Після операції чоловік ще майже місяць перебував піл наглядом медиків. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Після застілля 49-річний львів’янин мав рвоту сім годин. У нього боліло в лівому підребер’ї. Карета швидкої допомоги доправила чоловіка до лікарні святого Луки.

Медики відділення невідкладної допомоги зробили пацієнту УЗД внутрішніх органів та рентген грудної клітки. Проте причини болю не знайшли. У той час чоловікові ставало ще гірше. І досвідчені лікарі зрозуміли: скоріш за все, у чоловіка розірвався стравохід. Медичною мовою це називається синдромом Бурхаве.

Цей діагноз підтвердила фіброгастроскопія, тобто огляд слизової оболонки стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки з допомогою ендоскопа.

«Банкетний стравохід», як ще часто називають патологію, це розрив стравоходу, який, зазвичай, виникає внаслідок надмірної блювоти після застілля або вживання алкоголю. У лікарській практиці такі пацієнти трапляються рідко.

До 50% пацієнтів медикам вдається врятувати протягом шести годин після виникнення раптового болю – основного симптому розриву. Після шести годин шанси на життя в таких хворих зменшуються, оскільки їжа потрапляє у середостіння грудної клітини та починається гнійний процес.

Пацієнт вчасно потрапив до спеціалістів та після обстеження його невідкладно взяли до операційної. Дві години хірургам знадобилося, аби «полагодити» стравохід. Далі у реанімації медики 26 днів виходжували пацієнта, щоб стабілізувати всі системи і функції його організму. І вже на 27-й день його перевели до палати відділення хірургії.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-03-21 19:07:50

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин