Львівський портал

Львівські лікарі запобігли розвитку у 7-річної дівчинки важкої онкопатології

Виражений лімфопроліферативний синдром у дівчинки з трансплантованою ниркою загрожував розвитку важкої онкопатології – лімфоми. Вчасно діагностувати ускладнення та попередити грізне захворювання крові вдалось мультидисциплінарній команді лікарів Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Після тримісячного лікування у Центрі 7-річна львів’янка Вероніка почуває себе добре. Вона цілком одужала. Проте ще недавно стан дівчинки був дуже важким, схожим на сепсис.

«Трансплантацію нирки Вероніці провели у 2021 році за кордоном. А восени 2023 року сім’я звернулась до нас із скаргами на сильно збільшені лімфатичні вузли та високою гарячкою. Ми виявили підвищення усіх гострофазових показників та погіршення функції трансплантованого органу. КТ-скрін з контрастуванням показав збільшення усіх груп лімфовузлів. Патоморфологічне дослідження вузлів, вилучених хірургами, підтвердило наші підозри – посттрансплантаційний  лімфопроліферативний розлад», – розповів Роман Андруневич, керівник Центру нефрології, діалізу та трансплантації нирки ЗУСДМЦ.

Veronika 2

Проліферація – це аномальна клітинна активність. Зі слів медика, ускладнення може виникати як наслідок хронічної вірусної інфекції у пацієнтів після трансплантації, які отримують імуносупресивну терапію. Нелікований лімфопроліферативний синдром поступово переходить у ходжкінську або неходжкінську лімфому (рак крові).

У лікуванні Вероніки застосували таргетну терапію монокланальними антитілами. Адекватне і своєчасне лікування допомогло: усі групи лімфовузлів повернулись до нормальних розмірів, повністю відновилась функція нирки та внормувались усі важливі показники. Одужання дівчинки – це результат злагодженої та фахової роботи мультидисциплінарної команди Центру: нефрологів, гематологів, імунологів.

«Історія з Веронікою доводить, що період після трансплантації нирки – не менш важливий, ніж сама пересадка. Батьки дітей з трансплантованими органами мають навчитись швидко реагувати на будь-які зміни у самопочутті дитини: наприклад, на гарячку невідомого походження, особливо, якщо вона протікає із збільшенням лімфатичних вузлів. І найкраще, звертатись до спеціалістів Центру, які мають достатньо досвіду, щоб диференціювати ці симптоми з мононуклеозом», – сказав Роман Андруневич.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-02-21 14:23:44

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин