Львівський портал

Львівські лікарі прооперували 10-річного хлопчика, який не міг говорити

У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» провели складну операцію 10-річному хлопчику, який має рецидивуючий папіломатоз гортані – доброякісне пухлинне захворювання. Про це Львівському порталу повідомили в обласній дитячій лікарні «Охматдит».

Сім’я з Хмельницької області. Коли хлопчику було 6 років у нього почав зникати голос, тож родина звернулася до місцевих лікарів. Миколі поставили попередній діагноз – папіломатоз гортані та направили дитину до нашого шпиталю. В «Охматдиті» цей діагноз підтвердили й одразу прооперували.

Оскільки, захворювання за певний проміжок часу рецидивує – хлопчика за потреби оперують. Наразі Микола пережив вже 6 втручань.

408546615 837820791679179 1166236906268511685 n

«Коли, папіломатоз гортані у дітей рецидивує, то призводить до звуження просвіту дихальних шляхів з прогресуючим погіршенням дихання. Відтак, серед симптом: хрипота, утруднене дихання, задишка. Рідше – кашель, відчуття перебування стороннього тіла, дискомфорт, дисфагія», – розповіли медики.

У лікарні додали, що такі операції є складними, адже потребують особливого анестезіологічного забезпечення і вимагають проведення наркозу без інтубації трахеї.

Після операції пройшло вже більше місяця. Голос і дихання у хлопчика добрі. Надалі, Микола буде під постійним спостереженням медиків.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Охматдит

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-12-05 15:36:10

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин