Суспільне мовлення

Львівська ОВА відхилила 54% звернень щодо виїзду за кордон через систему “Шлях”: скільки осіб подавалося

1

У жовтні на Львівщині близько 30 тисяч людей виїхали за кордон, скориставшись системою “Шлях”. Упродовж трьох тижнів листопада — 21 тисяча. Загалом від початку 2023 року на 54% заявок Львівська ОВА відповіла відмовою.

Про це під час брифінгу прозвітував керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень.

За словами начальника штабу з відділу організації прикордонного контролю 7 Карпатського прикордонного загону Івана Барана, у жовтні 700 людей отримали відмову, тому що не змогли підтвердити мету поїздки. Протягом двадцяти днів листопада прикордонники відмовили близько 400 охочим виїхати за кордон.

За його словами, прикордонники перевіряють наявність документів. Найменше проблем є з волонтерськими організаціями, оскільки вони ретельно готуються до поїздок.

Як додав керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень, протягом 2023 року до обласної адміністрації звернулися 48 тисяч осіб, з яких 5,5 тисяч — юридичні особи, всі інші — фізичні.

“В 46 відсотках ми погоджували звернення, у 54 відсотках – відмовлено. Основні мотиви відмови — це коли немає достатньо обґрунтувань”, — каже чоловік.

Тарас Грень пояснює, що волонтери повинні мати запити від військових організацій, частин, декларації, де зазначено, що це – гуманітарна допомога та акти прийому-передачі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Що ж стосується тих людей, які невчасно повернулися з-за кордону, то це не більше трьох відсотків, каже посадовець. За його словами, перебувати за кордоном особа може від 30 до 90 днів. Якщо людина запізнилася навіть на два дні, то єдине покарання, яке на неї очікує – наступного разу їй відмовлять можливістю скористатися системою “Шлях”.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин