Львівський портал

Львівщина увійшла в City Express. Перший оновлений електоропоїзд вирушив на маршрут

В рамках державної програми «Велике Будівництво» на «Укрзалізниці» заплановане велике оновлення рухомого складу – капітальний ремонт 60 електричок, в тому числі  інклюзивних. Запуск першого оновленого поїзда відбувся вже сьогодні, 19 листопада, повідомив народний депутат України Ростислав Тістик на своїй сторінці у Facebook.

За словами Ростислва Тістика, до кінця 2021 року в рамках проєкту приміського сполучення City Express в Україні буде законтрактовано 80 нових комфортних поїздів, 10 з яких – для Львівщини. Ще п’ять оновлених потягів поставлять на рейки у 2022 році.

В рамках проекту пропрацьовуються нові залізничні маршрути:

  • Львів – Червноград
  • Львів – Жовква – Рава-Руська
  • Львів – Яворів
  • Львів – Самбір
  • Львів – Стрий та інші;

«Це розвантажить міський трафік та допоможе у вирішені проблеми неякісного приміського перевезення. Час в дорозі до обласного центру складатиме 30-50 хв що суттєво швидше, у порівнянні з іншими видами транспорту», – переконаний Ростислав Тістик.

Він також повідомив, що минулого тижня відбулась нарада-об’їзд залізничних вузлів в межах Львова (Підзамче, Рясне, Скнилів, Сихів). Для якіснішої реалізації програми City Express було попередньо погоджено створення додаткової залізничної зупинки в районі мікрорайону Малогосківська і електрифікації ділянки до мікрорайону Рясне-2.

«Спільно з головою профільної Комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку Львівської міської ради Ігорем Зінкевичем закликаємо голів громад долучатись до проекту. Особливо звертаюсь до міського голови Андрія Садового і до Львівської міської ради, аби долучитись до робочої групи щодо проєкту City Express, адже від того особливо виграє громада Львова», – закликав Ростислав Тістик.

У п’ятницю, 19 листопада, перший оновлений електропоїзд Львів – Сянки вирушив за маршрутом. До найвисокогірнішої станції в Україні – Сянки (2 км від с.Яворів, на Турківщині та 168 км від Львова) – 4 год 25 хв. Поблизу – Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів.

Вартість квитка від 11 до 90 грн! На модернізацію 10-вагонів поїзда ЕР2-1232, з урахуванням безбар’єрності та інклюзивності для маломобільних груп населення, було скерувано близько 72 млн грн.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-11-19 15:04:45

Back to top button