Львівський портал

Львівщина отримала понад 60 тисяч доз американської вакцини Moderna

У понеділок, 19 липня, на Львівщині надійшла перша партії вакцини від коронавірусу Moderna. Область отримала понад 600 тисяч доз препарату. Про це інформує Львівський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики.

Ця партія вакцин призначена для використання мобільними бригадами, які щеплюють організовані колективи та професійні групи з попередніх етапів. Загалом Львівщина одержала 64 350 доз вакцини Moderna.

«Для багатьох людей вакцинація має свої перестороги, однак вона є абсолютно безпечною, захищаючи від хвороби та її наслідків. Невакциноване населення має високий ризик зараження. Якщо вірус продовжить швидко рухатися, особливо в місцях з низьким рівнем вакцинації, то ми можемо спостерігати спалахи інфекції SARS-CoV-2. Оскільки нові варіанти удвічі швидше призводять до госпіталізації, вакцини ефективно знижують цей ризик. Вакцини – це наш вихід із цієї пандемії, тому всіма силами ми маємо нарощувати темпи вакцинації. Аби уникнути багатьох інфекцій, вакцини нам необхідні», – повідомив регіональний координатор з питань вакцинації проти коронавірусної хвороби у Львівській області Олег Когут.

Зазначимо, раніше Олег Когут інформував, що цю вакцину використовуватимуть для організованих колективів. 

Нагадаємо, окрім препарату Moderna, для вакцинації на Львівщині використовують препарати AstraZeneca, CoronaVac та Pfizer.

Що відомо про вакцину Moderna?

Вакцина Moderna – це мРНК-вакцина, розроблена американською фармацевтичною кампанією Moderna.

Препарат внесено до списку вакцин для екстреного використання ВООЗ, а також дозволено для екстреного використання у США, Великій Британії, Канаді, ЄС та інших країнах.

Вакцина зберігається у вигляді замороженої суспензії при –25 ºC до –15 ºC у багатодозовому флаконі. Флакони можна зберігати в холодильнику при температурі 2–8°C протягом 30 днів.

Вакцину Moderna від COVID-19 вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів.

Нагадаємо, загалом у Львівській області вже провели понад 265 Covid-щеплень. Одну дозу вакцини отримали 170 702 людей, дві дози — 94 405 людей.

Вакцинуватися на Львівщині мешканці можуть у пунктах вакцинації, а також в центрах мосої вакцинації населення. Останні здебільшого працюють у вихідні. З графіком їх роботи на вихідні 18-18 липня можна ознайомитися за посиланням.

В усіх центрах вакцинації на Львівщині щеплення роблять китайською вакциною CoronaVac. Її ефективність сягає 83,5% після двох доз. Нещодавно цю вакцину схвалила ВООЗ для використання. Також не виключають, що і Moderna з’явиться у центрах вакцинації.

Загалом проти коронавірусу на Львівщині збираються провакцинувати половину населення, а це – 1,5 мільйона людей.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-07-20 11:11:06

Back to top button