Львівський портал

Львівщина отримала гелікоптер для аеромедичної евакуації

У четвер, 1 квітня, на Городоччину Львівської області прибув багатоцільовий вертоліт Eurocopter EC 145. Гелікоптер вже приступає до виконання завдань, зокрема, він здійснюватиме аеромедичну евакуацію. Про це йдеться на Facebook-сторінці Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Зазначимо, Львівщина стала пілотною областю, де з 1 квітня реалізовуватимуть проєкт з аеромедичної евакуації. Завдяки цьому проєкту пацієнтів із важкими травмами, гострими розладами серцево-судинної системи, мозку, опіками доставлятимуть гелікоптерами до лікарні. Також у МОЗ відзначали, що аеромедична евакуація стане вкрай важливим елементом у розвитку трансплантації в Україні.

Завдяки гелікоптеру Eurocopter EC 145 екстрена аеромедична допомога доступна для жителів областей західного регіону: Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької.

До підрозділу аеромедичної евакуації входить 12 медиків: шість лікарів невідкладних станів і шестеро фельдшерів, які успішно здали іспити по проходженню навчання за відповідними курсами.

«На борту гелікоптера є найнеобхідніше обладнання, щоб здійснити серцево-легеневу реанімацію, підтримку пацієнтів критичних станів. Медики надаватимуть допомогу пацієнтам з інфарктами, інсультами, важкими травмами після ДТП. Також вертольотом транспортуватимуть реципієнтів для трансплантації», − інформують Центрі екстреної медичної допомоги.

Базуватиметься гелікоптер у Городоцькому району. Eurocopter EC 145 розвиває швидкість 280 кілометрів на годину. Може сідати на територіях аеропортів чи на інше тверде покриття.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото та відео: Центр екстреної медичної допомоги

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-04-02 09:09:02

Back to top button